Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Co ste hasiči Tokio 2020

Nejnovější kauzy

Mučení, strach, špína! 10 nejdrsnějších únosů miliardářů

Zdroj: profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
Teď trpí další
Světem otřásá únos miliardářky! Anne-Elisabeth Falkevik Hagen (68) - manželka 172. nejbohatšího Nora s majetkem v přepočtu za 4,5 miliardy korun - měla z hmotných věcí vše, co si mohla přát! Teď je zřejmě ukrytá kdesi ve špinavém sklepě a pátrá po ní celá Skandinávie! Zařadila se tak mezi pracháče, kterým jejich bohatství přivedlo do cesty kriminálníky! Podívejte se na nejotřesnější příběhy z historie.

1.

Anne-Elisabeth Falkevik Hagen - aktuálně nezvěstná

Po Norce Anne-Elisabeth policie pátrá od konce října, první informace o kriminálním činu se však na veřejnost dostaly až před pár dny. Únosci ženu zadržují na neznámém místě a za její propuštění požadují velmi vysoké výkupné. Chtějí v přepočtu přes 230 milionů korun v kryptoměně, jinak ji začnou mučit!

2.

Samuel Bronfman - oběť podivného únosu

Syn kanadsko-amerického miliardáře Edgara Bronfmana, majitele obří společnosti Seagram, byl údajně unesen v roce 1975. Věznitelé ho drželi ve špinavém pokoji v bytě v New Yorku. Tatínek jim zaplatil výkupné v dnešní výši 250 milionů korun poté, co obdržel audionahrávku s hlasem týraného Sama (tehdy 21 let). FBI však únosce vystopovala, při zásahu vězně zachránila a peníze vrátila Bronfmanovi. Dodnes existuje teorie, že synátor únos zinscenoval sám...

3.

John R. Thompson - unesen z limuzíny

Prezident společnosti Firestone byl unesen v roce 1974 argentinskými gerilami. Deset mužů ve vozech zabarikádovalo jeho limuzínu a Johna uneslo. Výkupné, které za něj bylo zaplaceno, činilo v dnešní měně v přepočtu 310 milionů korun. Naštěstí ho vrátili v dobrém zdraví. V daném roce byl pátým vysoce postaveným americkým manažerem, který byl unesen – a to byla teprve polovina roku!

4.

John Paul Getty III - unesen italskou mafií

Vnuk majitele ropného impéria byl v roce 1973 unesen italskou mafií. Poté, co únosci nedostali 17 milionů dolarů, které požadovali, uřízli tehdy šestnáctiletému chlapci ucho a poslali ho do novin. Poté snížili svoje požadavky na 3 miliony dolarů, které už rodina zaplatila. Dnes by za svého vnuka dala skoro 16 milionů dolarů (357 milionů korun). O tomto případu se natáčí i seriál.

5.

Enrique Metz - únos ředitele Mercedes-Benz

Únosci byli opět z řad argentinských geril. Výkupné, které bylo za ředitele Mercedes-Benz zaplaceno, by se dnes rovnalo 473 milionům korun.

6.

Patty Hearst - přidala se ke svým únoscům

Dědička mediální korporace Hearst Patty (19) a její přítel byli uneseni Symbioneskou osvobozeneckou armádou (SLA), levicovým a militantním americkým hnutím, aktivním mezi lety 1973 až 1975. Únosci chtěli po jejím otci 70 milionů dolarů, což by dnes bylo v českých korunách neuvěřitelných téměř 9 miliard. Mediální magnát dal 6 milionů dolarů. Únoscům to ale nestačilo, a proto Patty nevydali. Dívka se k nim později sama přidala a stala se kriminálním živlem – klasický příklad stockholmského syndromu.

7.

Charles Lockwood - za život byl unesený dvakrát

Britský podnikatel byl unesen dvakrát (v letech 1973 a 1975) tou samou organizací – argentinskou skupinou ERB. Za 26 měsíců tak umožnil únoscům vydělat více než 50 milionů dolarů (přes 1 miliardu korun).

8.

Walter Kwok - unesen čínskou mafií

Walter byl syn jednoho z největších asijských byznysmenů. Únoscem byl Cheung Tze-keung, obávaný čínský gangster, též známý jako "Big Spender". Výkupné by se dnes rovnalo 110 milionům dolarů (téměř 2,5 miliardy korun).

9.

Victor Li - jeho únosce byl popraven

Li, syn hongkongského magnáta, byl další obětí "Big Spendera", který tentokrát požadoval výkupné ve výši 197 milionů dolarů (4,3 miliardy korun). Tento obávaný gangster byl nakonec chycen a popraven.

10.

Juan a Jorge Bornovi - oběti známých firem

Bohatí bratři a obchodníci s obilím byli uneseni v roce 1974 argentinskou gerilovou skupinou Montoneros. Byli propuštěni poté, co zaplatili 60 milionů dolarů (což je dnes v přepočtu 6,5 miliardy korun) A okamžitě přemístili svou společnost do brazilského Sao Paola. Únosci předtím získali peníze za ředitele Mercedesu Metze.

Související články

Další články