Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Mučené štěňátko z Prachatic musí na OPERACI! Pak ho čeká nový páníček

Za týrání psa hrozí mladíkovi kriminál i lynč.
Zdroj:
+ Dalších 5 fotografií
Tříměsíční labrador Marley se stal asi nejznámějším štěnětem republiky. Bohužel ne kvůli nějaké příjemné události. Stal se obětí bestiálního mučení, přesto je stále majetkem tyrana. A nyní musí na operaci!

Hnusný útok odsoudila velká část republiky, konají se demonstrace a lidé v petici žádají přísnější tresty pro agresory.

A jak na tom štěně nyní je?

„Pejsek je stabilizovaný a zotavuje se z mnohočetných pohmožděnin. Poškození nervového aparátu se nepotvrdilo. Momentálně se bude řešit reoperace původní zlomeniny, která se nehojí tak, jak by měla. Nestabilní zlomenina pak zvyšuje riziko trvalých následků,“ uvedli čerstvě veterináři z Vimperka, kteří se o psa starají.

Zlomeninu měl Marley již před útokem svého brutálního páníčka a rozezlení pejskaři ho samozřejmě viní i z tohoto zranění. Myslí si, že i za ním stojí on.

Původně chtěla klinika zveřejnit číslo účtu, na kterém by se sbíraly peníze na Marleyho léčbu, rodina majitele se ale zavázala uhradit všechny náklady. Jakub se dokonce i omluvil, naštvaná veřejnost mu ale lítost moc nevěří.

„Nejasný je zatím další Marleyho osud. Situaci řeší státní veterinární správa a příslušná obec s rozšířenou působností. Na nich závisí posouzení situace a rozhodnutí o odebrání majiteli. Zatím je majitelem psa stále útočník,“ dodala klinika.

Město Prachatice jistojistě Jakubu L. štěňátko odebere. „Dnes ráno mě tajemník z Prachatic ujistil, že na základě pokynů Krajské veterinární správy a výsledků šetření Policie ČR bude Marley tyranovi odebrán. Vše ostatní bude dle zákona. Doléčení, dočasná adopce, nový páníček,“ uvedla na Facebooku Lucrecia.

Související články

Další články