Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

MTV pro seniory už na anténu nechytíte: Vynálezce Evy a Vaška ze Šlágru dojel na nedostatek peněz

MTV pro seniory už na anténu nechytíte: Vynálezce Evy a Vaška ze Šlágru dojel na nedostatek peněz
Zdroj: Se souhlasem Šlágr TV
+ Dalších 9 fotografií
KONEC
Zprávy eXtra.cz o tom, že televizní stanice Šlágr bude následovat mladšího bratříčka Šlágr 2 a přestane se objevovat v pozemním vysílání, se do puntíky potvrdily. Zakladatel Šlágr TV Karel Peterka přiznal problémy, kvůli seniorům, kteří mají teleshopping a hudbu obou stanic rádi, se ale pokusí o záchranu.

Šlágr potvrdil konec vysílání vzduchem

Jednatel Šlágr TV Karel Peterka zrušení možnosti přenášet signál hlavního programu vzduchem potvrdil ve středečním pořadu stanice Chci vám říct. S moderátorem se nejdříve pohoršovali nad články eXtra.cz, aby je pak téměř do písmene potvrdili.

„Tak to je, přátelé. Už zítra (ve čtvrtek 27. 8. – pozn. red.) se vám s jedničkou Šlágru na chvíli ztratíme z testerického vysílání… Trápím se už dlouho. Nejsem schopen tomu, co jsem podepsal, dostát,“ potvrdil Peterka.

Osm let trápení

„Partner, který nás vysílá, nám dal ultimátum do čtvrtka. Řekl, že pokud nesplníme nějaké podmínky, které splnit nemůžeme, protože na ně nemáme, že nás vypne. Snažil jsem se osm let, aby se to nestalo, protrápil jsem se, tak to tak je. Operátora, který má na starosti pozemní vysílání, už náš stav přestal bavit,“ odkryl karty bývalý hudební magnát s lidovkami.

Zdroje z oboru hovoří o tom, že firma stojící za Šlágr TV za pozemní vysílání údajně dluží až osmdesát milionů korun. To ale vedení hudebně-teleshoppingové televize nepotvrdilo.

Důchodci

Podle Peterky si fanoušci nyní mohou oba dva kanály pustit na internetu, v kabelovkách a na satelitu, u něj ale zdůraznil, že zatím, takže je otázka, jestli i z něj brzy nezmizí.

Problémem je i to, že na satelitu je signál obou stanic a na Slovensku registrovaného Šláger Premium kódované, programy nejsou volně dostupné, patří do placených balíčků. Ani kabelovka není zadarmo, takže na sledování oblíbených stanic nejchudší penzisté nebudou mít.

Podivná rada

Přesná data o sledovanosti nejsou známá, dá se ale čekat, že většina diváků se na programy Šlágru dívala právě přes klasickou anténu.

„Když budeme jenom na satelitu, tak by nás další dva miliony diváků nemohly chytit,“ byl si přitom šéf Šlágru již před dvěma lety vědom hrozícího problému. Čím méně lidí program uvidí, tím méně dostane vedení peněz za reklamy a tím menší počet lidí si koupí nabídku z teleshoppingu ve vysílání. Z toho se přitom financuje chod firmy.

Přijdou změny

„Možná že se toho teď změní spousta. Celou dobu se snažím najít nějakou cestu, s někým se domluvit. Uděláme vše pro to, abyste o to nepřišli. Je to moje dítě a já ho zachráním. Jak to bude dlouho trvat, jestli nám někdo pomůže nebo ne, to se všechno uvidí,“ dodal objevitel Evy a Vaška Karel Peterka s tím, že existují tři varianty řešení zapeklité situace.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy