Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 Love Island 2022

Mše za prince Philipa (†99): Královna plakala, Kate zářila, Harry se schoval a bude litovat

Děkovná bohoslužba za prince Philipa.
Zdroj: Profimedia, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
Královská rodina

Ve Velké Británii proběhla bohoslužba za vévodu z Edinburghu prince Philipa (†99). Na poslední chvíli svou účast potvrdila i královna Alžběta II. (95), která se potýká se zdravotními problémy, jak informuje Mirror. Přišli také další členové královské rodiny, ale princ Harry s Meghan chyběli. Na děkovné bohoslužbě byl vzdán hold princovým veřejným službám a také „dlouhému životu, který prožil naplno“.

Britská královská rodina se sjela do Westminsterského opatství, kde proběhla děkovná bohoslužba za prince Philipa, který zemřel v dubnu minulého roku. Zúčastnila se i královna Alžběta II., která se již delší dobu potýká se zdravotními problémy, jak informoval Mirror.

Jedná se o první veřejnou akci, které se královna letos zúčastnila. Má problémy s pohyblivostí a musí často používat hůl. Pro její pohodlí tak byla uzpůsobena i děkovná bohoslužba, přičemž samotná délka zůstala pětačtyřicet minut. Královna, která se svým mužem strávila přes 70 let života, neudržela slzy.

Přišel i ‚potížista‘ Andrew

Bohoslužba vzdala hold životu vévody z Edinburghu, včetně jeho charitativních zájmů. Události se kromě královny zúčastnili další členové britské královské rodiny. Například princ Andrew, syn královny, který se však v poslední době potýkal s problémy, jelikož byl obviněn z údajného sexuálního zneužití Virginie Giuffre.

Přišli také princ William a vévodkyně Kate. Kromě britské královské rodiny dorazila na bohoslužbu i nizozemská královna Máxima Nizozemská se svým mužem králem Vilémem Nizozemským. Nechyběly ani známé britské osobnosti a politici, jako například premiér Boris Johnson.

Harry s Meghan se schovávají v USA

Na bohoslužbě se, jak většina lidí předpokládala, neukázal princ Harry s Meghan, kteří pobývají i s jejich potomky v Americe. „Je velmi smutné, že Harry a Meghan nebudou na vzpomínkové akci prince Philipa, a myslím, že jednoho dne by toho Harry mohl litovat,“ prozradil před několika dny expert na královskou rodinu Phil Dampier pro server Daily Mail.

„Tvrdí, že se bez ostrahy Scotland Yardu necítí bezpečně, ale mně to zní jako výmluva, proč se nevrátit do Spojeného království. Značí to, že roztržka s jeho pokrevní rodinou je stále špatná. Harry měl svého dědečka vždy velmi rád a byl hluboce poctěn, když po něm převzal funkci velícího kapitána Royal Marines. Bohužel to netrvalo dlouho, dodal.

Tajemný pár na veřejnosti: Petra Nesvačilová ukázala přítele, se kterým čeká miminko

Související články

Další články

Nejnovější kauzy