Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

MS v hokeji nebude. Koronavirus možná zničí i olympiádu v Japonsku

Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
sport
Letošní mistrovství světa v hokeji, které se mělo hrát ve Švýcarsku, bylo v sobotu zrušeno. Na vině je koronavirus, kvůli němuž Mezinárodní hokejová federace IIHF musela svou snahu o zachování šampionátu vzdát.

MS v hokeji se mělo hrát od 8. do 24. května ve švýcarských městech Curychu a Lausanne. Čím dál více ale bylo jasné, že se kvůli koronaviru hrát nebude. Čekalo se jen na finální rozhodnutí ze strany IIHF, které padlo dnes.

„Pro mezinárodní hokejovou rodinu je to tvrdá realita, ale musíme ji akceptovat,“ řekl zklamaně prezident IIHF René Fasel, který se chtěl v domácím prostředí rozloučit se svou funkcí. „Koronavirus je globální problém a vyžaduje velké úsilí vládních orgánů v boji proti jeho šíření. IIHF musí udělat všechno pro to, aby tento boj podpořila. V současné době musíme nechat sport stranou a podporovat jak vládní orgány, tak hokejovou rodinu,“ dodal sedmdesátiletý Fasel.

Mohl přijet i Pastrňák

Český tým chtěl ve Švýcarsku vylepšit rok staré čtvrté místo a brousil si zuby na medaili. Kouč Miloš Říha, který u mužstva končí, mohl mít k dispozici zajímavý tým s několika posilami z NHL. Svou účast mu v případě možnosti dokonce přislíbil i David Pastrňák

Loňské zlato z Bratislavy měli obhajovat Finové, na cenné kovy si však brousili zuby i silní domácí Švýcaři. Organizátoři turnaje prodali už více než 300 tisíc vstupenek. „Přijímáme toto rozhodnutí rady IIHF. Ale je to pro organizační výbor samozřejmě velké zklamání. Je to výjimečná situace pro všechny a nyní jde o vyřešení všech zbývajících otázek,“ prohlásil generální sekretář organizačního výboru mistrovství světa Gian Gilli.

Co bude s OH?

Zrušení šampionátu přišlo jen pár dní poté, co bylo rozhodnuto o přesunutí mistrovství Evropy ve fotbale, které se bude hrát až příští rok. Teď už zývá jen doufat, že se nebude rušit další sportovní vrchol roku – olympijské hry, které mají odstartovat 24. července v japonském Tokiu „Zničilo by to olympijský sen 11 tisíc sportovců ze 206 národních olympijských výborů a uprchlického týmu MOV. Odvolání her by bylo to nejméně spravedlivé řešení,“ uvedl pro německou rozhlasovou stanici SWR šéf olympijského hnutí Thomas Bach. Je však možné, že brzy uhasne i olympijský plamínek naděje.

Související články

Další články