Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

MS v hokeji 2020 zničil koronavirus! René Fasel brzy oznámí konec nadějí

Zdroj: Martin Sekanina / CNC / Profimedia
+ Další fotografie
hokej prý nebude
Měla to být dokonalá rozlučka. Doma, před vlastními fanoušky, navíc se silným týmem, který klidně mohl zaútočit i na zlato. Jenže plány švýcarského prezidenta Mezinárodní hokejové federace Reného Fasela zhatil koronavirus.

Možnost rozhodnout o budoucnosti světového šampionátu v hokeji, který se měl hrát v květnu ve švýcarských městech Curychu a Lausanne, je do poloviny dubna. Jenže jasno bude zřejmě dříve – nejspíš už zítra.

Kdo by na MS hrál?

Právě na úterý je totiž naplánovaná mimořádná schůze představitelů Mezinárodní hokejové federace, na které vedení IIHF mistrovství světa nejspíš odpíská. "Čeká nás velmi důležité jednání. Organizace turnaje je stále složitější a šance na jeho uspořádání se postupem stále snižuje," přiznal prezident IIHF René Fasel v rozhovoru pro portál lematin.ch.

Většina evropských soutěží, včetně Tipsport extraligy, kvůli koronaviru už ukončila sezonu. Do Švýcarska by kvůli nařízení vlády nemohli přijet Kazaši a téměř vyloučený by byl také start Itálie, kde koronavirus řádí nejvíc. Navíc stojí i NHL, která by tak své hvězdy na turnaj s největší pravděpodobností nepustila.

IIHF je pojištěna

V současné době zkrátka nic nenasvědčuje tomu, že by se mistrovství světa mohlo ještě odehrát. "Ve hře je možnost zrušení turnaje, nezastírá Fasel, který se tak před domácími fanoušky nejspíš loučit nebude. "Pokud budeme přesvědčení, že je potřeba akci zrušit, tak to uděláme," dodal.

Rozhodnutí IIHF ulehčuje také fakt, že je pojištěna. Bez pojistky by totiž byla ve ztrátě zhruba 20 milionů švýcarských franků. "Pojistku uzavíráme každou sezonu od roku 2012. Je to drahé, stojí to 250 tisíc švýcarských franků, ale je to správný krok," řekl sedmdesátiletý Fasel. Definitivní stopka by měla padnout už zítra.

BOJ S KORONAVIREM SLEDUJET ZDE

Související články

Další články