MS světa v hokeji ovládlo Finsko, veze domů ZLATO. Na Slovensku se hrát ale už nebude!

Finové získali zlato!
Zdroj: archiv
+ Další 2 fotografie
Vítěz
Byla to válka na ledě - tak by se dal charakterizovat zápas o zlato mezi týmy Kanady a Finska, který se odehrál v neděli večer od 20:15 hodin. Byl to velmi vyrovnaný zápas a do posledních minut šlo o vyrovnanou bitvu. Finsko ale ukázalo, že je lepším týmem a z Bratislavy si odváží zlatou medaili.

Finové otočili v závěru třetí třetiny zápas a celá hala skákala jako jeden muž! Veli-Matti Savinainen totiž zpoza branky našel na hranici levého kruhu Marka Anttilu, který propálil na bližší tyči Murrayho. Ani následující protesty kanadské lavičky nic nezměnily. Finsko změnilo stav na 2:1 ve svůj prospěch. A čtyři minuty před koncem se na 3:1 trefil Pesonen. Kanada odvolala brankáře, ale nic už se nezměnilo a Finsku patřilo zlato!

Přitom celý zápas byl značně vyrovnaný. Druhá třetina nabídla jednu branku, kterou dali hokejisté Finska. Stejně jako v semifinále. Finové dlouho dobu svého soupeře přehrávali, ale následně se hra vyrovnala. Matt Murray i Kevin Lankinen předváděli absolutně špičkové brankářské výkony.

První třetina nabídla parádní útočný hokej - jedno trestné střílení a jeden gól! Jediným střelcem byl obránce Shea Theodore, který se trefil horní části branky. Pár chvilek předtím ovšem mohl skórovat Oliwer Kaski, ale nedokázal se dostat do zakončení.

I když se na finské straně slaví, těsně před koncem zápasu přišla smutná zpráva. Mistrovství světa v hokeji na Slovensku se už v budoucnosti hrát nemůže. Uvedl to šéf Mezinárodní hokejové federace (IIHF) René Fasel, když diskutovali s nejvyšším mužem slovenského hokeje. Důvodem je kapacita stadionu, který již kapacitně nesplňuje požadavky mistrovství světa. Zatímco v Bratislavě měl stadion na šampionát kapacitu okolo 9 tisíc diváků, v Košicích dokázala Steel Aréna po úpravách a odevzdání lístků pro partnery přijmout jen kolem 7 tisíc fanoušků, což je příliš málo. Mistrovství světa by mělo mít stadiony kapacitně kolem 12 či 14 tisíc.