Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

MS Katar 2022: 10 nejlépe placených fotbalistů světa, Ronaldo a Messi už nejsou první

Ronaldo si zahraje na MS ve fotbale v Kataru.
Zdroj: Profimedia / Profimedia (koláž eXtra.cz)
+ Dalších 6 fotografií
Fotbal

Na mistrovství světa v Kataru vyběhnou na hřiště nejlépe placení fotbalisté současnosti. Zatímco donedávna se na první příčce střídali Lionel Messi (35) a Cristiano Ronaldo (37), v aktuálním žebříčku magazínu Forbes je nahradil mladší francouzský fotbalista z klubu Paris Saint-Germain.

Nejlépe placený fotbalista - Kylian Mbappé

Nejlépe placeným fotbalistou je v roce 2022 podle Forbes francouzský fotbalista Kylian Mbappé (23). Podle odhadů Forbesu si útočník, který obléká od roku 2018 dres Paris Saint-Germain, za letošní rok vydělá 128 milionů dolarů (přes 3 miliardy Kč). Mbappé vyrůstal jako fanoušek Cristiana Ronalda a dlouho se spekulovalo, že přestoupí do slavného Realu Madrid, se kterým byl i portugalský hráč dlouhou dobu spojený. Očekávání velkého přestupu se však nenaplnilo a mistr světa z roku 2018 místo toho prodloužil smlouvu v PSG.

Lionel Messi

Dlouhou dobu byl na vrcholu žebříčku nejlépe placených fotbalistů světa argentinský útočník Lionel Messi, jehož klubová kariéra je spojována převážně s týmem FC Barcelona. V současné době je však spoluhráčem Kyliana Mbappého v PSG. Tento francouzský klub tak má ve své sestavě oba nejlépe placené hráče na světě. Messi si má letos přijít na 110 milionů dolarů (přes 2,5 miliardy Kč). Na rozdíl od Mbappého se mistrem světa ve fotbale zatím nestal. V roce 2014 skončil na MS v Brazílii s týmem Argentiny na druhém místě.

Cristiano Ronaldo

Hvězdný portugalský útočník Cristiano Ronaldo nesmí na špičce nejlépe placených hráčů chybět. Poslední dobou toho sice neodehrál tolik jako jeho rivalové, stále si však drží titul nejlépe placeného fotbalistu mimo hřiště, a to díky partnerům jako Nike, Livescore či Herbalife. V součtu by jeho výdělek za rok 2022 měl činit rovných 100 milionů dolarů (přes 2,3 miliardy Kč). Navíc se objevují informace, že by Ronaldo mohl během lednového přestupového období hledat nové útočiště, čímž by se mohl opět vrátit do Ligy mistrů. Jeho současný klub Manchester United se do této prestižní soutěže pro nadcházející ročník nekvalifikoval. Ronaldo se také může pochlubit instagramovým účtem se 497 miliony sledujícími, což jiný z fotbalistů nemá. Naopak nemá zatím titul mistra světa ani účast ve finále světového šampionátu. Uvidíme, zda se to po MS v Kataru změní.

Neymar

Na čtvrté příčce je brazilský útočník Neymar (30), který vydělá za tento rok pravděpodobně 87 milionů dolarů (přes 2 miliardy Kč). Stejně jako Mbappé a Messi obléká dres PSG.

Kdo se do Kataru nepodívá

Ne všichni z Top 10 nejlépe placených hráčů světa si na MS v Kataru 2022 zahrají. Na mistrovství světa nejede egyptský fotbalista Mohamed Salah, který hraje za Liverpool. Salah, který má letos podle Forbes výdělek 53 milionů dolarů (přes 1,2 milionu Kč), si v Kataru nezahraje, protože Egypt selhal v barážovém zápase se Senegalem. Stejný osud stihl šestého muže v žebříčku Forbes, norského fotbalistu Erlinga Haalanda, tedy hvězdu Manchesteru City.

Kdo všechno je v desítce nejlepe placených hráčů, na to se můžete podívat do naší galerie.

Související články

Další články