Bruselským letištěm a metrem otřásly dnes ráno mohutné exploze. Nejspíš se jednalo o sebevražedného atentátníka. Dohromady je 21 potvrzených obětí. V tuto chvíli nejezdí v Bruselu žádná hromadná doprava. Sídlo evropské komise je uzavřené a nikdo nesmí ven. K útokům se vyjádřil i premiér Bohuslav Sobotka.

„Dnes dopoledne jsem hovořil s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Informoval mě o posílených bezpečnostních opatřeních policie, která se soustředí zejména na mezinárodní letiště. Dnes na 12 hodinu jsem svolal poradu na Úřadu vlády. Pozval jsem ministra vnitra, policejního prezidenta a ředitele tajných služeb, abychom vyhodnotili aktuální bezpečnostní situaci. Po tomto jednání poskytneme další informace,“ řekl Sobotka.

V Bruselu je v tuto chvíli i poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil, který se k útokům vyjádřil na svém Twitteru. „Jsem v Bruselu. Zažíváme tu dnes velmi krutou válku s terorem v přímém přenosu. Útoky na letišti, v metru u EP. Upřímnou soustrast obětem.“

Česká cizinecká policie zvýšila po explozích v Bruselu bezpečnostní opatření i na pražském letišti. Na místě jsou i specialisté na vyhledávání výbušnin. Belgie zvýšila protiteroristickou pohotovost v celé zemi na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň pohotovosti.