Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

Mrtvých v Bruselu je nejméně třináct! Co k masakru říká Bohuslav Sobotka a další politici? Kdo je za tuhle hrůzu zodpovědný?

Sobotka svolal poradu na 12 hodinu na Úřad vlády.
Zdroj: Twitter / profimedia.com
Evropa je ve válce s terorismem. V Bruselu byl dnes spáchán obrovský útok a zdá se, že za ním stojí islamisté. Co k masakru říká premiér ČR Bohuslav Sobotka? A kdo může za to, že tajné služby neumí chránit občany EU?

Bruselským letištěm a metrem otřásly dnes ráno mohutné exploze. Nejspíš se jednalo o sebevražedného atentátníka. Dohromady je 21 potvrzených obětí. V tuto chvíli nejezdí v Bruselu žádná hromadná doprava. Sídlo evropské komise je uzavřené a nikdo nesmí ven. K útokům se vyjádřil i premiér Bohuslav Sobotka.

„Dnes dopoledne jsem hovořil s ministrem vnitra Milanem Chovancem. Informoval mě o posílených bezpečnostních opatřeních policie, která se soustředí zejména na mezinárodní letiště. Dnes na 12 hodinu jsem svolal poradu na Úřadu vlády. Pozval jsem ministra vnitra, policejního prezidenta a ředitele tajných služeb, abychom vyhodnotili aktuální bezpečnostní situaci. Po tomto jednání poskytneme další informace,“ řekl Sobotka.

V Bruselu je v tuto chvíli i poslanec Evropského parlamentu Jiří Pospíšil, který se k útokům vyjádřil na svém Twitteru. „Jsem v Bruselu. Zažíváme tu dnes velmi krutou válku s terorem v přímém přenosu. Útoky na letišti, v metru u EP. Upřímnou soustrast obětem.“

Česká cizinecká policie zvýšila po explozích v Bruselu bezpečnostní opatření i na pražském letišti. Na místě jsou i specialisté na vyhledávání výbušnin. Belgie zvýšila protiteroristickou pohotovost v celé zemi na čtvrtý, tedy nejvyšší stupeň pohotovosti.

Související články

Další články