Příjemné město na východě Austrálie přitahuje milovníky tajemna a té pravé, nefalšované duchařiny. S trochou nadsázky lze říci, že kdo byl v Toowoombě a nesetkal se s duchem, ten byl v Toowoombě zbytečně.

Legendární je místní hřbitov, na kterém se prý mrtví doslova prochází mezi živými. Zasmušilá šedá postava sehnutá nad náhrobkem je fenomén, který se podařilo zachytit už několika fotografům.

Další lidé přísahají, že zde viděli postavu, která připomíná pohádkovou Smrtku. Na několika místech se zase vynořuje dívka v červených šatech.

Lovec duchů Aaron Mulligan v rozhovoru pro australskou mutaci Daily Mailu tvrdí, že ví, kdo ona dívka je. Prý se jedná o Elizabeth Perkins, kterou srazil vlak v roce 1944.

„Šli jsme na místo, kde ta dívka zemřela. Vzal jsem si speciální přístroj na odhalování duchů. Pak jsem se ptal, zda zde rejdí duch Elizabeth Perkins a přístroj začal intenzivně blikat,“ tvrdí Aaron Mulligan.

Strašidelná je i místní stará hospoda. V hostinci v průběhu historie došlo k několika podivným úmrtím a duchové zde nedošli klidu, dělají hluk a touží po jediném – chtějí se konečně dostat do říše mrtvých.

„Kdo sem přijede jako turista, tak se hned ptá na duchy. Já si myslím, že jsou to jevy, které jsou skutečné, jen je zatím neumíme vysvětlit. Mnozí to berou jako děsivou záhadu, já to beru jako jevy, které do našeho světa patří odjakživa, jen jsme na ně zapomněli,“ říká místní parapsycholog Darren Davies.