Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Mrtvého odvezli muži v bioobleku: Zda měl muž z Kladna koronavirus, odhalí pitva

Mrtvého odvezli muži v bioobleku: Zda měl muž z Kladna koronavirus, odhalí pitva
Zdroj: eXtra.cz
+ Dalších 10 fotografií
strach z viru
V Kladně v Litevské ulici probíhal v úterý 17. března ve večerních hodinách zásah všech záchranných složek. Na místo záchranáři dorazili kvůli úmrtí obyvatele jednoho z panelových domů a vzhledem k současné situaci se museli navléci do ochranných obleků. Příčinu smrti by měla ukázat pitva. Koronavirus u muže nebyl prokázán.

V úterý 17. března ve večerních hodinách zasahovali policisté, hasiči a záchranáři v kladenské Litevské ulici. U muže, podle dostupných informací ročník 1971, konstatovali záchranáři smrt. Aby se k němu vůbec dostali, museli se z preventivních důvodů převléci do ochranných obleků.

Napjatá situace

Situace kolem koronaviru je vážná a lidé mají strach, jaká byla příčina smrti. "Na co dotyčný zemřel, nevíme, ale s ohledem na současnou situaci musíme postupovat takto opatrně," uvedl zasahující hasič. Záchranáři zasahovali v ochranných oblecích, nejspíš jde o preventivní opatření v těchto krušných časech.

"Mohu potvrdit, že jsme krátce po sedmnácté hodině vyjížděli k pacientovi do městské části Kročehlavy. Záchranáři bohužel již muži nemohli pomoci, lékař konstatoval smrt," sdělila eXtra.cz v den zásahu mluvčí ZZS Středočeského kraje Petra Effenbergerová. Lidé si však všimli, že až kolem 19. hodiny večer se na místě něco děje.

Na místo zásahu se podle některých tamních obyvatel sjelo i několik vojáků. Ti nejspíš společně s policií vyzývali obyvatele okolních bytů, aby se nezdržovali venku, na balkonech a zavřeli okna. Sídliště bylo obehnané páskou.

Podobný zásah jen u podezření z nákazy

"Nevím o tom, že by se mělo u každého zásahu postupovat podobně. Pokud tam nebude podezření, že by byl ten dotyčný nakažený koronavirem, bude zásah probíhat klasicky. Pokud tam to podezření bude, ať už od hygienické stanice nebo dispečinku, vyslaný tým bude muset být v ochranných oblecích," uvedla pro eXtra.cz mluvčí Petra Effenbergerová.

„V Kladně-Kročehlavech jsme zasahovali, bylo to na žádost záchranné služby. Byli jsme přizváni k součinnosti a pomáhali jsme se snesením osoby,“ přidala k tomu mluvčí středočeských hasičů Tereza Fliegerová. O muži se navíc tvrdí, že byl nedávno v zahraničí, ale přesná doba ani místo pobytu nejsou známy.

Sousedé spekulují

"Páchlo to tam jako v nemocnici," uvedla jedna z obyvatelek panelových domů. "Neví se, jestli nebyl v zahraničí, ani jestli zemřel náhodou nebo na ten koronavir," přidal se další ze sousedů. Příčinu smrti však ukáže až pitva. Vypadá to, že se od 17. do 19. hodiny řešilo, co se má udělat a jaká budou opatření.

Aktualizace: Ve středu v odpoledních hodinách laboratoř v pražském Motole uvedla, že test na koronavirus byl u zesnulého muže negativní. Tuto informaci sdělila Kladenskému deníku Lenka Duchajová, vedoucí Protiepidemického oddělení Krajské hygienické stanice Středočeského kraje.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy