Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Mrtvá Monika a Klárka nemají klid: Kramný míří znovu před soud! Zvrat v případu?

Mrtvá Monika a Klárka nemají klid: Kramný míří znovu před soud! Zvrat v případu?
Zdroj: Se souhlasem rodiny M. Kramné
+ Další 4 fotografie
SOUD
Krajský soud v Ostravě bude v březnu projednávat žádost Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky Moniky a jejich osmileté dcery Klárky, o obnovení procesu. Informaci na serveru Deník.cz dnes ČTK potvrdila mluvčí soudu Veronika Ralevská.

Obnovu řízení žádají Kramný a jeho matka. Rozhodovat bude soudkyně Renata Gilová. Právě její senát Kramného uznal vinným. Odsouzený muž proto namítal její podjatost a žádal jiný senát. Zabýval se tím i Ústavní soud, Kramný ale neuspěl. "Krajský soud se bude žádostí zabývat ve veřejném zasedání. Nařízeno je na 17. až 19. března," řekla Ralevská.

Hájil se otravou jídlem

Kramný podle obžaloby v roce 2013 na dovolené v egyptském hotelu zavraždil svou manželku a dceru elektrickým proudem. Vinu popírá, původně tvrdil, že jeho rodina zemřela na otravu jídlem. "Celý den jsme leželi v posteli, manželka a dcera zvracely, a pak začaly mít průjem. Já jsem byl na tom nejhůř, zvracel jsem snad 10krát, 15krát za hodinu. Manželka s dcerou na tom nebyly tak strašně. Lehl jsem si vedle dcery a říkám, ať se posune kousíček, že mám málo místa. Chytnu ji za ruku a ona byla úplně celá ledová," řekl Kramný v rozhovoru pro Českou televizi.

Kramného tvrzení pak podpořila i zpráva ředitele státní nemocnice v Hurghadě, který uvedl, že jak matka, tak i dcera měly rozleptaný žaludek, za což podle něj všeho mohl velmi silný jed. Jak se ale ukázalo, příčina smrti byla úplně jiná.

Za smrt mohl elektrický proud

Těla po převozu do České republiky pitvali znalci z Ústavu soudního lékařství v Ostravě, kteří došli k závěru, že oběti zemřely po zásahu elektrickým proudem. Podle znaleckého posudku, který si dala vypracovat obhajoba, byla nejpravděpodobnější příčinou smrti otrava. Soud si proto objednal revizní posudek, který se přiklonil k zásahu elektrickým proudem.

"Proudová stopa na zádech Moniky Kramné vznikla nepochybně ještě zaživa. Lze to jednoznačně přičíst působení elektřiny. Naopak možnost úmrtí žen vinou toxického šoku můžeme vyloučit,“ vysvětlil českobudějovický soudní lékař Zdeněk Šenkýř u soudu.

Začalo to nemravným dopisováním, skončilo stalkingem. Známého dýdžeje pronásleduje posedlá fanynka. Vyhrožuje i jeho partnerce

Související články

Další články

Nejnovější kauzy