Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Svatba Bohuše Matuše

Nejnovější kauzy

Mrtvá Eva porodila krásnou Elišku: Teď se ukázalo, jak zvládá výchovu vdovec Vojta

Zdroj: archiv, Profimedia.cz
+ Dalších 12 fotografií
zázrak
Případ mozkově mrtvé Evy (†27), která v polovině srpna porodila zdravou holčičku, zaujal nejenom Česko. Podařil se zázrak, který se zapsal do dějin světové medicíny, shodli se lékaři z nemocnice v brněnských Bohunicích. Právě tam přišla 15. srpna na svět malá Eliška. Od té doby všichni prožívali příběh tatínka dcery, policisty Vojtěcha. Během dvou sbírek vyhlášených v červnu a srpnu se podařilo vybrat přes 2,5 milionu korun, otci i dceři se daří...

Psal se 21. květen 2019, když Evu (†27) objevil její manžel v bezvědomí. Okamžitě pro ni odstartoval vrtulník a záchranářům se podařilo zajistit, aby dýchala. Na vyšetření v nemocnici v brněnských Bohunicích ale zjistili krvácení do mozku. Za pár desítek minut přestala Eva dýchat a po dalším vyšetření bylo bohužel rozhodnuto o tragédii. Těhotné ženě odumřel mozek a začal boj o život miminka. Eva totiž byla teprve v 16. týdnu těhotenství. Když byla ještě v pořádku, vybrala dceři jméno Eliška.

Od narození Elišky se o ni stará její otec - sedmadvacetiletý třebíčský policista, kynolog Vojtěch, který se musel rozloučit se svou milovanou ženou a být schopen role otce nejen pro Elišku, ale i staršího syna Matěje, který se manželům narodil tři roky po svatbě "Péči zvládá velmi dobře. O děti se stará sám a je na mateřské dovolené. Byl to silný chlap, svou partnerku po celou dobu podporoval. U nás má vždy dveře otevřené," svěřila se TN.cz policejní mluvčí Dana Čírtková s tím, že rodinu občas navštíví i policistovi kolegové.

"Je to pro něho těžké. Je matkou i otcem na plný úvazek. Miminko je stále malé. Podporuje ho hlavně také jeho rodina. A Vojtěch za veškerou podporu i finanční všem moc děkuje," doplnila Čírtková s tím, že příběh vyvolal obrovskou vlnu solidarity.

Zásadní informace o Evě a Elišce

  • Evu letecky přepravili na urgentní příjem 21. května 2019. Nastala u ní mozková smrt, srdeční akce dítěte ale byla v pořádku.
  • Čtyřikrát se těhotenství zkomplikovalo kvůli infekcím, vyřešila je ale speciální antibiotická léčba.
  • O šťastném konci rozhodl velmi dobrý stav matky před tragédií, ale i včasný zásah záchranářů.
  • Eva strávila v nemocnici 117 dnů, ve světě se něco podobného stalo přibližně 20krát.

Související články

Další články