Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

Mrazy jako na Sibiři: V Česku bylo až minus 20 stupňů! Na horách minus 30! Co bude dál?

Meteorologové naměřili v noci až minus 30 stupňů!
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
Do Česka vtrhly neuvěřitelné mrazy a nikomu se ani nechce vylézt z vyhřáté postele. V noci bylo kolem minus 20 stupňů, na horách dokonce až minus 30. A bude ještě hůř! Oteplovat by se mělo až příští týden.

V noci byla zima jako na Sibiři. V Rusku jsou na takové šílené mrazy zvyklí, u nás ale pořád ne. Meteorologové naměřili v noci minus 20 stupňů, na horách až minus 30!

Šumavská stanice Rokytská slať naměřila dokonce minus 34,6 stupně. Takové vysoké teploty byly naměřené na 7 místech v Česku. Také na Horské Kvildě, ve Volarech, Hliništi, na stanici Kvilda – Perla, na Březníku a na Rolavě. Naopak nejtepleji bylo v Praze, kde bylo naměřeno „jen“ kolem minus 10 stupňů.

Meteorologové vydali varování na sobotu před silnými mrazy. Vysoký stupeň nebezpečí platí pro kraje Karlovarský a Plzeňský. V noci ze soboty na neděli bude trvale sněžit a teploty klesnou zase hluboko pod nulu.

Sněhové přeháňky můžou komplikovat dopravu řidičům, proto jezděte opatrně. Zimní gumy a řetězy jsou samozřejmostí. D1 v úseku od 45. do 94. kilometru je sjízdná jen se zvýšenou opatrností. Podle aktuálních informací dispečinku správy a údržby silnic na Vysočině mohou přeháňky komplikovat dopravu řidičům na Havlíčkobrodsku, Jihlavsku a Pelhřimovsku. Na Třebíčsku je ledovka. Někde se tvoří sněhové jazyky, je vítr a mlha. Oteplovat by se mělo až v příštím týdnu.

Související články

Další články