Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Mrazivé výpovědi svědků výbuchu v Prešově: Skákali jsme z balkónu, nic jiného se dělat nedalo

Mrazivé výpovědi svědků výbuchu v Prešově: Skákali jsme z balkónu, nic jiného se dělat nedalo
Zdroj: TV Markíza
+ Dalších 5 fotografií
neštěstí
V pátek po poledni došlo k výbuchu a následnému požáru v paneláku v Prešově na Slovensku. Hasící práce pokračují i nadále, budova je stále v plamenech a valí se z ní mohutný kouř. Výpovědi svědků a obyvatel domu jsou plné hrůzy a strachu.

Ve slovenském městě Prešov došlo v paneláku k výbuchu plynu. Exploze se odehrála mezi devátým až dvanáctým patrem a 5 lidí při ní zemřelo. Počet obětí bohužel nemusí být konečný. Příběhy lidí, kteří výbuch sledovali nebo dokonce byli přímo v domě, jsou plné hrůzy, strachu a bolesti. Někteří z nich přišli o všechno.

„My jsme byli v prvním patře. Najednou se ozvala rána, vlastně už jsme jen skákali z balkónu, jinak se nedalo dělat nic,“ popsala obyvatelka paneláku, v němž i deset hodin po výbuchu hasiči stále zasahují.

Půl hodiny od začátku hasičů byla podle svědků v budově uvězněná spousta lidí. „Zhruba 10 až 15 lidí tam ještě určitě je, viděl jsem, jak na druhé straně paneláků mávají a křičí, ale nikdo na to nereaguje,“ vypověděl pro TV Markíza svědek události.

Jedna z obyvatelek domu přišla o všechno, prožívala navíc strach o svého muže, který zůstal uvězněný v devátém patře. „Dělali tady nějaké práce na střeše, na schodišti byl cítit plyn. Zavolala jsem manželovi do práce, ať přijede domů. Říkali jsme si, že někde uniká plyn, poslala jsem manžela, ať zjistí, co se děje. Pak to bouchlo a on tam teď uvízl v devátém patře. Čekáme na pomoc, přijde mi, že všechno hrozně moc dlouho trvá,“ uvedla.

Na místě stále zasahují hasiči, práci jim ale znesnadňuje tma. Ošetřeno bylo už celkem 39 lidí, 11 lidí bylo převezených do nemocnice a 4 osoby byly hospitalizovány. Lidem postiženým výbuchem a požárem můžete pomoct i vy tím, že přispějete na zřízený transparentní účet. Jeho číslo je SK90 7500 000­0 0040 0859 1­229, variabilní symbol 6122019.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy