Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Mrazivé video z D5: Skočili za svodidla, za vteřinu měli z auta zmačkanou plechovku

Děsivá nehoda na dálnici D5 ve směru na Prahu.
Zdroj: Martin Procházka/eXtra.cz
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
Video

Některé účastníky čtvrteční homadné nehody na D5 dělily doslova vteřiny od nepříjemných zranění a možná i smrti. Mrazivé momenty zaznamenala kamera jednoho z řidičů, který ještě stihl zastavit u krajnice a vystoupil za svodidla. Následovala jedna rána za druhou a z aut se během chviličky stávaly pomačkané plechovky.

Při čtvrteční hromadné nehodě na dálnici D5 u Žebráku na Berounsku došlo na stopadesátimetrovém úseku celkem k 15 dopravním nehodám. Dohromady během krátké chvíle bouralo 20 osobních a 16 nákladních aut.

Řetězec srážek, jaký Česká republika dosud nepamatovala, zachytil jeden z řidičů na palubní kameru. Když viděl, že se před ním stala nehoda a dálnice byla neprůjezdná, zastavil u krajnice. To, co viděl ve zpětném zrcátku, ale muže pořádně rozhodilo. Za ním se totiž řítil kamion, který očividně nezvládl dobrzdit. "Ne, prosím ne!" ozývá se na videu, když nákladní vůz prolétl jen těsně kolem řidičova auta.

Muž následně vyskočil ven a spěchal se schovat za svodidla. Stejně učinili i další řidiči a měli velké štěstí, že tak udělali. Mezi uvízlá auta začala narážet další, zejména kamiony se vůbec nepáraly s jakoukoli překážkou a z osobních vozů udělaly zmačkané plechovky. Na videu je vidět, jak jeden z nich sešrotoval auto dvojice, která se rovněž zachránila úprkem za svodidla. 

Škoda za miliony

Příčinou nehod bylo, že auta nepřizpůsobila rychlost stavu vozovky a povětrnostním podmínkám nebo nedodržovala bezpečnou vzdálenost. ČTK o tom informovala policejní mluvčí Vlasta Suchánková.

Podle Suchánkové se nehoda stala v době, kdy se přes Středočeský kraj přehnala sněhová vánice. Jako první byla nahlášena srážka osobního vozu s nákladním, její příčinou bylo nepřizpůsobení rychlosti jízdy stavu a povaze vozovky a povětrnostním podmínkám. "To byly spolu s nedodržením bezpečné vzdálenosti v kontextu se špatnými povětrnostními podmínkami nejčastější příčiny, v jejichž důsledku k hromadné nehodě došlo," uvedla mluvčí, podle níž byla škoda vyčíslena na 10.975.000 korun.


Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy