Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Mrazivé svědectví sanitářky Václavy: Sestřičko, já už chci domů, volají zoufale pacienti na plicním

Mrazivé svědectví sanitářky Václavy: Sestřičko, já už chci domů, volají zoufale pacienti na plicním
Zdroj: Profimedia
Svědectví
Třídílný cyklus „Odpovědi od plic” přináší unikátní pohled na lidi, kteří pracují v první linii, aby zachránili životy lidem nakažených koronavirem. V dalším díle se představila sanitářka na plicním oddělení Václava Rendlová.

Poslední svědectví, které vám přinášíme z cyklu „Odpovědi od plic”, je od sanitářky z první linie Václavy Rendlové. Na plicním oddělení Karlovarské krajské nemocnice pracuje už od roku 2006, proto pro ni toto prostředí není nijak cizí. „Jsem sanitářka a mojí náplní práce je starat se o pacienty, to znamená hygiena, podávání jídla nebo převlékání postele,” popisuje svou práci Rendlová.

Rendlová dále popisuje, jak je obtížné poslouchat některé odpovědi nemocných pacientů s koronavirem. Říkají věci typu: „Sestřičko, já už chci domů za svou rodinou” nebo „Sestřičko, už s tím udělejte konec, já už nechci být takhle připojený na přístrojích.” Proto se je zdravotní personál snaží všemi možnými způsoby rozveselit a dodat jim sílu. Rendlová doplňuje, že je nutné pacienty chlácholit tak, jako kdyby to byla skutečná součást rodiny.

Ve svědectví dodává, že v současné době prohráváme a je to velmi smutné. „Není to jen obyčejná chřipečka, myslím, že to někteří lidé hodně podceňují,” vypráví se slzami v očích Rendlová a dodává, že je to velmi zákeřná a hlavně nakažlivá nemoc. V závěru říká, že chce, aby lidé pochopili, že se z toho Česká republika nakonec dostane. „Nejdůležitější na světě je lidský život, a to zdravý lidský život,” uzavírá.

Dominika Mesarošová promluvila o rozšíření rodiny: S partnerem nemají společný pohled na budoucnost

Související články

Další články

Nejnovější kauzy