Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Mrazivé proroctví: Karel Gott s kamarádem Šípem před 14 lety přesně předpověděli pohřeb

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 19 fotografií
ODHAD
V den pohřbu největšího Čecha Karla Gotta (†80) jistě řadě lidí vytane na mysl nějaká vzpomínka na zpěváka, která se jim nejvíce vryla do paměti. Pro některé z fanoušků jeho písní či prostých obdivovatelů jeho osobnosti je to například zábavný rozhovor z roku 2005, v němž spolu s Karlem Šípem vtipkoval o vlastní smrti. A oba se dost trefili.

Karel Gott i Karel Šíp (74) spolu vtipkovali v pořadu televize Nova Paškál, což byl takový předchůdce dnešní Všechnopárty Oba byli velcí kamarádi, takže nebyl problém dělat si legraci i o velmi vážných věcech.

Moderátor se zpěvákem si „vzali do prádla“ titulky některých médií a s gustem vymýšleli další. Hlavně ty, které by prodaly náklad.

„Přijede si Gott pro Slavíka na vozíku?“ navrhoval Mistr. To se naštěstí nikdy nestalo, i když při boji s rakovinou na předávání cen jednou dorazil jen s vypětím všech sil.

Budoucnost

„To je málo. Já ti řeknu, co by se prodalo. Šel bych ještě dál: ‚Bude Gott pochován na Slavíně?‘“ navrhoval titulek Šíp, čímž Karla Gotta (†80) rozesmál.

"Ano! Nebo ‚Průvod vychází na letenské pláně!‘" odboural publikum pohotově božský Karel.

A dnes? Po sobotní zádušní mši se předpokládá kremace v Motole a uložení právě na Slavíně, kde mají místo jen ti největší velikáni z Čechů.

Na letenské pláně také jistě vyrazily davy, které tamtudy míří na Pražský hrad, aby se na Hradčanském náměstí naposledy rozloučily s Mistrem u velkoplošných obrazovek přenášejících přímý přenos pohřbu v katedrále svatého Víta

I v těchto smutných dnech, a navíc při vědomí, jak se dvojice ve svých vtípcích dokonale trefila, ale přes veškerou bolest v srdci zůstává úsměv na rtech. Je skvělé, že takhle slavný člověk, jakým Karel Gott byl, uměl být nad věcí a udělat si legraci sám ze sebe. I z vlastní smrti…

Související články

Další články