Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Mrazivé okolnosti vraždy zakopané Reginy: Vláďa dostal kopačky, z lásky se stala nenávist

Mrazivé okolnosti vraždy zakopané Reginy: Vláďa dostal kopačky, z lásky se stala nenávist
Zdroj: Se souhlasem Česká televize
KRIMI
Českem otřásl případ šestačtyřicetileté Reginy H. z Vyškovska, která v říjnu loňského roku za velmi zvláštních okolností zmizela. Její tělo bylo nalezeno minulý pátek zakopané hluboko pod zemí, policii se tak potvrdila jedna z teorií. Téměř okamžitě byl zadržen expartner blondýnky a byl obviněn ze zvlášť závažného zločinu vraždy. Vzápětí na něj soudkyně Okresního soudu ve Vyškově uvalila vazbu. Regina byla obětavá žena, která pracovala v domově pro osoby se zdravotním postižením, navíc měla vlastní stolařskou dílnu, kde zaměstnávala právě svého expřítele Vladimíra, se kterým i bydlela. Okolnosti případu popsal v únoru letošního roku pořad Na stopě.

Regina H. se ztratila v říjnu loňského roku a nezbyla po ní jediná stopa. "Poslední prokázaný pohyb paní H. máme právě odtud z Brna-Řečkovic, kde v sobotu 3. října 2020 v osmnáct hodin ukončila pracovní směnu. Do práce se měla vrátit v úterý, bohužel už ale nepřišla," uvedl policejní mluvčí Bohumil Malášek v pořadu Na stopě. Tehdy ještě policisté ani blízcí netušili, jak smutnou dohru bude příběh mít.

Sourozenci o zmizení

"Vláďa nám řekl, že přijela v sobotu kolem devatenácté hodiny z práce, večer se spolu dívali na televizi, pak šli spát. V neděli uklízeli kolem domu, pracovali na zahradě – Regina měla pracovat i před domem. Odpoledne kolem čtvrté páté hodiny mu měla oznámit, že jede za kamarádkou do Brna. Že si zajdou na víno, přespí u ní a druhý den že si zajdou po obchodech a odpoledne že se vrátí domů," řekl bratr Reginy Petr pro Českou televizi. Jde o verzi příběhu, kterou jim sdělil expartner ženy.

Sestra Reginy Gabriela pro pořad České televize Na stopě doplňuje, že návštěva u kamarádky byla ale celá podivná. Blondýnka se sice s onou kamarádkou scházela, a to i v odpoledních hodinách, ale: "Regina u ní nikdy předtím nepřespala. Ale i kdyby k ní jela na noc a přespat, určitě by si vzala by nějaké osobní věci," říká sestra s tím, že když přijela Regina k ní, měla vždy hygienické potřeby a věci na převlečení. Osudný den ale měla Regina odjet pouze s kabelkou, kde měla jen peněženku a klíče od práce. "To se nám zdálo divné, takže jsme se spojili s onou kamarádkou, a ta nám řekla, že žádnou návštěvu domluvenou neměly."

Další den už o ní nikdo nevěděl

První schůzku tedy kamarádka vyvrátila, a na další, kterou už domluvenou opravdu měla, Regina nedorazila. Kamarádka tak večer zkontaktovala partnera Vladimíra, že Regina nedorazila a nereaguje ani na zprávy. Doporučila mu, aby kontaktoval policii. Vladimír tedy na policii jel a nahlásil to, podle slov jejího bratra mu ale bylo odpovězeno, ať ještě počká, že žena může být kdekoli. "Na to jim Vláďa odpověděl, že mají zřejmě pravdu. Sebral se a odjel domů," tvrdí bratr Petr a dodává, že den poté jí končilo volno a měla nastoupit do práce. Partner Vladimír tam tedy zavolal, aby se zeptal, jestli se dostavila. Nedostavila. 6. října 2020 tak zkontaktoval policii podruhé. Nikomu z rodiny ale nezavolal, jestli o Regině nemají nějaké informace.

Problémy ve vztahu, byly v tom peníze?

"Bylo nám divné, že tam na té policii vystupoval jako její přítel, protože víme přímo od sestry, že se před časem rozešli," popisuje sestra zemřelé s tím, že Regina s Vladimírem spolu ale stále bydleli. "Regina měla v úmyslu, a to mi sama řekla, dům prodat, vyplatit hypotéku a pořídit si vlastní bydlení pro sebe a pro psa," říká a dodává, že o zbytek peněz by se podělila se svým expartnerem. Ten by ale ztratil mnohem víc. "Vláďa by přišel o střechu nad hlavou i o práci, protože pracoval u ní ve stolařské dílně," uvádí sestra Gabriela.

Sourozenci dodávají, že se Vladimira ptali, proč neuvedl pravdu, že už spolu nejsou. "On nám na to řekl, že by se to urovnalo," cituje sestra. Bratr vypráví o tom, že zmizení ženy předcházelo to, že Vladimír vyrazil za cizí ženou na takzvaný privát do Brna, kde ho přepadli a okradli o firemní peníze – a tedy i peníze Reginy. Situace se následně provalila. "Jakmile se to provalilo, pak už s ním Regina vztah ukončila. Prostě pro ni skončil," říká sestra a doplňuje, že si tak začala hledat nové známosti přes různé seznamky. Bývalý druh o tom věděl a údajně to nesl těžce. Nechal si vypracovat majetkové vypořádání, jenže to bylo v neprospěch Reginy, a ta ho tedy odmítla podepsat.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy