Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Nela Slováková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Mrazivé fotografie ukazují, jak moc se na obličejích vojáků podepisují hrůzy války

Proměna jednotlivých vojáků je obrovská.
Zdroj: facebook.com
+ Další 2 fotografie
Fotografka Lalage Snow strávila s jednou ze skotských jednotek dlouhých 7 měsíců. Pozorovala je od výcviku až po jejich službu v Afghánistánu. Nyní zveřejnila působivou sérii portrétů, které dokonale ilustrují, jak velký dopad má na člověka pobyt ve válečné zóně.

Autorka snímků v rozhovoru pro Daily Record uvedla, že změna, kterou jednotliví vojáci prošli, byla neuvěřitelná. Z lehkomyslných předválečných obličejů se stali válkou ošlehaní lidé, aby se po návratu do vlasti opět uvolnili.

Rozhovory, které jednotlivé proměny doprovázejí, jsou snad ještě působivější než samotné portréty.

„Ten den, kdy ho trefili, to je jedna z věcí, kterou nikdy nezapomenu. Warton nemohl najít nic, za čím by se kryl, a trefili ho do nohy. Dostat ho odtamtud do vrtulníku byla noční můra. Bylo to příšerné. A teď když jsme doma? Zjistil jsem, že se po 10 minutách začnu nudit. Pořád jsem plný úzkosti, že bych měl něco dělat,“ prozradil například vojín Ben Fraser.

Další silné výpovědi si můžete přečíst v galerii.

Související články

Další články