Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Mrazivá zpověď hvězdy seriálu Einstein: V sedmnácti mě znásilnili, řekla pro eXtra.cz Jancke

Victoria Jancke ze seriálu Einstein: V sedmnácti mě znásilnili, řekla pro eXtra.cz
Zdroj: se souhlasem Eric Hückstädt, se souhlasem Victoria Jancke, koláž eXtra.cz
+ Dalších 6 fotografií
exkluzivní rozhovor

Mezinárodně úspěšná herečka a topmodelka Victoria Jancke, která si zahrála v seriálu Einstein, si během návštěvy Prahy udělala čas na rozhovor pro eXtra.cz, ve kterém se rozpovídala o tom, jaké bylo natáčení s Vojtou Kotkem a proč se jí přezdívá německá Uma Thurman.

Média vám přezdívají „německá Uma Thurman“. Jak to začalo?

Myslím, že je to proto, že stejně jako Uma i já jsem herečka a navíc vypadáme podobně. Já jsem myslím o trochu vyšší než ona, ale obě děláme MMA. Při jednom z rozhovoru pro americký časopis mi řekli, že vypadám jako německá Uma Thurman. A od té doby mi tak média přezdívají. Doufám, že se s Umou někdy setkám a řeknu jí: Ahoj, jsem tvoje německá kopie.

Máte ráda filmy s Umou?

Ano, a také filmy Quentina Tarantina. Kill Bill a Pulp Fiction jsou moje oblíbené snímky. Když se mě během rozhovorů ptají, s kým bych chtěla pracovat, pokaždé odpovídám, že s Tarantinem. Mohla bych být například v novém Kill Billu jako mladší kopie Thurman. Pokud si tento rozhovor Uma přečte, tak by mi měla zavolat. (smích)

Máte nějakého vysněného herce, se kterým byste chtěla hrát?

No, s DiCapriem. Vlastně jsem byla v jeho domě, ale bohužel tam nebyl.

Jak jste se ocitla v jeho domě?

Když jsem byl v L. A., šla jsem na večírek Interscope Records, který se konal v jeho vile. Byla tam Billie Eilish a další hudebníci a já jsem se koupala v DiCapriově bazénu. To je na L.A. to skvělé, prostě někam jdete a můžete skončit v domě Leonarda DiCapria nebo se setkat s Benem Affleckem na ulici.

Když mluvíme o amerických hercích, potkala jste George Clooneyho, mám pravdu?

Ano, jednou jsem ho potkala na červeném koberci. Je super milý a opravdu přátelský. Studuji na herecké škole v L.A. Beverly Hill Playhouse, kam chodil i Clooney. Doufám tedy, že je to dobré znamení.

Bylo by hezké s ním natočit film.

To ano. V září jedu do L.A., takže kdo ví, co se tam bude dít.

Victoria Jancke

Německá herečka a topmodelka klame tělem. Ačkoliv vypadá velmi křehka, věnuje se tato kráska jak boxu, tak i MMA a rugby. Jak sama říká, bojové sporty jsou nejen dobré pro její fyzickou, ale i psychickou kondici. Co se týče kariéry má rodačka z Berlína opravdu pestré pracovní portfolio. Spolupracuje s luxusními značkami jako Jimmy Choo, Calvin Klein, Dior, Cartier, Louis Vuitton, Polo Ralph Lauren, Longchamp, Furla či Karl Lagerfeld. Její životní motto zní: Teamwork to make the dream work.

Chystáte se do L.A. kvůli modelingu nebo herectví?

Kvůli herectví. Mám hlavní roli v nezávislém filmu. Mým hlavním zaměřením je herectví, ale samozřejmě když dostanu nabídku na focení, tak ji nikdy neodmítnu.

Přemýšlela jste o tom, že byste natočila vlastní film?

Zatím ne, ale během koronaviru jsem napsala svůj vlastní sketch. Takže také ráda píšu, ale opravdu si myslím, že natočit vlastní film je hodně práce a potřebujete určité znalosti. Jako herečka jsem měla možnost vidět, co se děje za kamerou, mohla jsem se naučit některé věci a možná to v budoucnu zkusím.

Vraťme se k herectví. Češi vás znají díky seriálu Einstein, ve kterém jste si zahrála s Vojtou Kotkem. Bylo to těžké hrát v češtině?

Samozřejmě to bylo náročné, protože jsem předtím česky nemluvila. Naučit se scénář v jiném jazyce nebylo snadné. Ale potom jsem na sebe byla hrdá, že jsem to zvládla. Rozuměla jsem tomu, co říkám, i tomu, co říkají mí herečtí kolegové.

Jaká byla spolupráce s Vojtou?

Je to skvělý kolega. Vždycky, když jsem něčemu nerozuměla, tak mi to přeložil. Hodně mi pomáhal. Vzpomínám si na jeden okamžik, kdy jsem zapomněla svůj text. Řekl mi: Uvolni se a pověz mi, co jsi včera jedla. Mluvili jsme tedy o něčem úplně jiném, ale právě to mi hodně pomohlo. A nakonec jsem si na text vzpomněla.

Jste s Vojtou stále v kontaktu?

Ano, stali se z nás přátelé a občas si napíšeme.

Jak byste popsala Victorii Jancke svými slovy?

Kolik slov mám?

To nechám na vás.

Řekla bych, že jsem sebevědomá, flexibilní a otevřená vůči novým věcem. Například kdyby mi někdo řekl, přijeď zítra do L.A., protože jeden producent by tě rád poznal, tak neváhám ani chvilku. Stejně to bylo i s Einsteinem, mí kolegové z Německa říkali: O můj bože, nikdy bychom nehráli v jazyce, kterému bychom nerozuměli. Já s tím ale byla v pohodě.

Pak bych řekla, že jsem empatická, ráda pomáhám druhým. A taky jsem pro mnoho lidí se svými 184 cm žirafa, tak si mě čtenáři aspoň dokáží představit. Když o tom tak přemýšlím, tak jsem vlastně vyšší než Vojta. V seriálu to bylo trochu vtipné, ale když jsme seděli nebo leželi, nikdo by ten výškový rozdíl nepoznal.

Když zrovna nefotíte a nehrajete, tak svůj čas věnujete charitě. V jakých projektech jste zapojena?

Jsem ambasadorkou tří charitativních projektů v Německu. První se jmenuje Tribue to Bambi. Pomáháme dětem získat jídlo a dobré vzdělání.

Druhý se jmenuje Water is Right a pomáhá umožnit lidem v Africe přístup k vodě. V budoucnu, až bude situace ohledně koronaviru lepší, pojedu do Nigérie, abych se osobně podívala, jak na tom místní jsou.

A poslední se jmenuje Weisser Ring a pomáhá obětem sexuálního zneužití. Tento projekt je mi velmi blízký, protože i já jsem prošla stejnou situací. Bylo mi teprve 17, když jsem byla znásilněna. Snažím se povzbudit ženy, která si prošly touto zkušeností, aby byly stále šťastné, užívaly si života a byly úspěšné. Vždy jim říkám, že to, co se jim stalo, z nich nedělá oběť, ale hrdinku, protože to přežily a nevzdaly se. Tyto dámy si zaslouží jen to nejlepší. Hodně o této problematice mluvím, zejména v Německu.

Proč právě v Německu?

Máme vysokou míru sexuálního zneužívání. Každá čtvrtá žena čelila tomuto zločinu. To je, myslím, velmi vysoké číslo. Problémem je i fakt, že se ženy za to, co se jim stalo, velmi stydí.
Nemluví o tom, protože reakce policie zní často takto: „Jak jste byla oblečená? Byla jste opilá?“ Pro mě je to šílené. I kdybych šla po ulici nahá, tak na mě nikdo nemá žádné právo.

Máte nějakou radu pro dívky/ženy, které by chtěly být úspěšné jako vy?

Měla bych dvě. První, kterou bych dala ráda každé ženě, zní: „Zamilujte se do sebe. Když na sobě nemáte něco ráda, zaměřte se na to a začněte tu část těla milovat. Jakmile budete milovat samy sebe, všechno ostatní půjde snáz.“

A druhá rada: „Nikdy nikomu nedovolte, aby vás zastavil v dosažení toho, po čem toužíte. Spousta lidí mi řekla, jak těžké bude hrát v češtině, nebo že každý jede do USA, aby se stal hercem a že já nic z toho nikdy nedokážu. Kdybych je poslouchala, byla bych byla doma a plakala. Takže, drazí čtenáři, žijte svůj sen. Život je příliš krátký a jen my sami jsme jeho strůjci.

Veronica Biasiol o Survivoru: Těžké to je pro obě strany, po Báře se mi stýská už teď, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy