Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Mrazivá smrt Vladimíra Marka (†69): Policie i přítel popsali, jak byl herec nalezen

Zdroj: Se souhlasem České televize
zpověď

Herec Vladimír Marek (†69) byl před několika dny nalezen ve svém bytě na Vinohradech bez známek života. Záchranné složky přivolal jeho přítel, operní pěvec Radek Krejčí (57), kterému bylo divné, že mu dlouho nezvedal telefon. Takhle popsal celou situaci. 

"Přátelé,to nemusím rozepisovat každému zvlášť. Vladimír byl dlouho nemocný," uvedl z úvodu kamarád zesnulého herce Vladimíra Marka, operní pěvec Radek Krejčí.

Vladimír Marek se dlouho potýkal s nemocemi, a to jak těmi duševními, tak i rakovinou lymfatických uzlin a ochrnutí ruky po úrazu ramene, z bytu tak prakticky nikdy nevycházel, přesto s kamarády komunikoval alespoň online.

"Ale přeci jen s námi komunikoval přes sociální sítě. Bylo to jeho poslední spojení se světem. Od víkendu se nikomu neozýval," vysvětluje Krejčí na svých facebookových stránkách celou situaci.

Bohužel už byl Vláďa mrtvý

"Tak jsem to risknul a šel dnes po všech možných institucich - nemocnice, přátelé, sousedi atd.," uvádí s tím, že se nakonec dočkal té nejhorší zprávy. "Nakonec jsem nechal otevřít byt hasiči, bohužel byl Vláďa mrtvý. Ať je mu let vesmírem milosrdný. Sbohem," dodal operní pěvec.

Dle všeho se jednalo o náhlé úmrtí

Úmrtí Vladimíra Marka potvrdila policie "Sousedé měli obavy, v bytě se svítilo, ale nikdo neotvíral. Proto jsme ve spolupráci s hasiči vstoupili do bytu," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk, který také vyvrátil hercovo úmrtí cizím zaviněním. "Podle všeho se jednalo o náhlé úmrtí," dodal Daněk.

Divadelní a filmový herec Vladimír Marek zemřel ve čtvrtek 29. července ve věku nedožitých sedmdesáti let. Byl známý zejména ze svých rolí ve snímcích Četnické humoresky, Kvaska, Rapl nebo v divadelních hrách Johanka z Arku, Richard III. nebo Excalibur.
Související články

Další články