Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Vopěnková koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020

Nejnovější kauzy

Mrazivá slova Václava Postráneckého (†75) před smrtí: Trpěl nesnesitelnou bolestí…

Zdroj: csfd
+ Dalších 30 fotografií
Sbohem
Se zákeřnou nemocí bojoval statečně a do poslední chvíle doufal v zázrak. V úterý však Václav Postránecký (†75) bitvu s rakovinou jícnu prohrál. Jen pár týdnů před smrtí o nemoci, kterou se jinak snažil co nejvíc utajit, dojatě promluvil. A ze zřejmě posledních slov velkého herce mrazí.

Do hereckého nebe odešlo další z velkých jmen českého filmu. Václav Postránecký (†75) patřil k tuzemským špičkám. Se zákeřnou rakovinou bojoval statečně, v úterý však bohužel vydechl naposledy.

O nemoci, kterou se celou dobu snažil tajit, jen pár dnů před smrtí promluvil. „V životě každého z nás nastávají různé momenty a různá období. V tom svém právě prožívám zásadní etapu, kdy se snažím vrátit své tělo za pomoci týmu lékařů do obvyklé kondice. Je však jen na mně, abych se k celé věci postavil statečně a čelil tomu beze strachu, jak nejlépe dokážu,“ svěřil se koncem března Postránecký.

Nedlouho nato připojil další slova, jež vhání slzy do očí. Postránecký trpěl nesnesitelnými bolestmi. „Teď zrovna sedím tady doma a musím přiznat, že je mi momentálně tak strašně zle, jak mi v životě ještě nebylo. Samozřejmě doufám, že doma už zůstanu. To bych byl moc rád. Za chvíli ale mohu skončit zase v nemocnici," řekl deníku Aha!

„Nedá se v mém případě ani předvídat. Neodhadnu dopředu, jak mi bude za vteřinu. Proto raději mlčím o tom, jak mi je. Lidé potom nevědí, jestli se mají radovat, nebo kondolovat,“ dodal tehdy.

Do povědomí diváků se Postránecký zapsal jako dirigent Michal Adámek z filmu S tebou mě baví svět nebo Přemek Tvaroh v seriálu Byl jednou jeden dům. Navzdory bolestem ještě stihl natočit seriál Krejzovi, dokud to šlo, objevoval se i na jevišti Národního divadla. Tam ho kvůli chemoterapii nakonec museli vystřídat herečtí kolegové.

Související články

Další články