Trendy tagy očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi

Nejnovější kauzy

Mrazivá série fotografií ukazuje všudypřítomnou homofobii v Indii! Opravdu vám to nevadí?

Celý příběh si můžete prohlédnout v galerii.
Zdroj: facebook.com
+ Další 4 fotografie
Fotograf Arjen Kamath zveřejnil sérii fotografií s názvem Coming Out, ve které názorně ukazuje, čemu musejí v Indii čelit homosexuálové, pokud se přiznají ke své orientaci. Mrazivé snímky velmi rychle oběhly celý svět.

Talentovaný umělec ukazuje stále přetrvávající předsudky pomocí fiktivního příběhu dvou mladých žen. Obě nejprve pomyslně přijmou homosexuální orientaci tím, že vyjdou ze skříně, což je v anglicky mluvících zemích (coming out of the closet) bráno jako symbol pro veřejné přiznání homosexuality.

Dle samotného Arjena Kamatha se mladý pár následně vynoří v lese, protože věří, že jde o to nejbezpečnější místo. Jsou klidné, hrají si a zkoumají nový svět.

Lásku si ale neužívají dlouho, protože jsou přepadeny rákšasami. Mýtickými stvůrami indických dějin, které věří, že jediná možná láska je ta, jež vznikne mezi mužem a ženou.

Maitreyi a Alpana, jak se dívky jmenují, jsou brzy vlečeny lesem v řetězech. Šokující série fotografií končí tím, že jsou obě zavřeny zpět do skříně a ta následně zapálena.

„Cítil jsem jako umělec, že se musím podělit o svůj hlas se světem. Indie se mění k lepšímu, ale některé věci, jako například homosexualita, pořád nejsou považovány za normální a vztahy gayů jsou zavrhovány úplně,“ uvedl Arjen Kamath stroze.

Související články

Další články