Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) Počasí požár v Bohumíně

Nejnovější kauzy

MRAZIVÁ předpověď POČASÍ na celý květen: Kdy konečně přijde opravdové jaro?

Zdroj: pixabay.com
Předpověď počasí
Květnové počasí připomíná spíše než jaro studený podzim. Teploty se drží při zemi a o létě nemůže být vůbec řeč. A není se čemu divit. Na přelomu příštího a následujícího týdne přijdou tzv. ledoví muži. Český hydrometeorologický ústav varuje před ochlazením, mrazy a deštěm. Na jaké počasí se můžeme těšit v květnu?

Květnové mrazíky na svátky Pankráce, Serváce a Bonifáce přijdou už o týden dřív. Meteorologové z Českého hydrometeorolo­gického ústavu varují před velmi nízkými teplotami a deštěm. Hned na začátku týdne se bohužel dočkáme mrazíků, které se nás jen tak nepustí.

Oteplit by se mělo až 13. května, kdy denní teploty vystoupají na 15 až 21 °C, noční teploty pak na 4 a 10 °C. Deště v týdnu od 13. května sice ubude, ale na slunečnou oblohu si budeme muset ještě počkat.

Slabý déšť se nás bude držet i v týdnu od 20. května. Teploty se přes den budou pohybovat mezi 15 a 25 °C a v noci pak klesnou na 5 až 12 °C. Ani na konci května nemůžeme počítat s typicky jarním počasím.

Poslední týden v květnu očekávejme teploty v rozmezí od 16 do 24 °C, přes noc pak 4 až 10 °C.

Související články

Další články