Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jolanda Ivana Gottová Peče celá země Mandrage

Nejnovější kauzy

Mrázek, Babiš, Kočka…To jsou známí Michala Davida, kterého chce Zeman vyznamenat

Michal David má velmi blízko ke kontroverzním postavám českého podsvětí.
Zdroj: Koláž Extra.cz
+ Dalších 5 fotografií
Mnoho lidí jistě překvapila informace, že prezident Miloš Zeman udělí státní vyznamenání populárnímu hitmakerovi Michalu Davidovi. Jako důvod Zeman uvedl, že David prý zlepšil život v České republice. O tom, zda je to fakt, se mohou vést několikahodinové diskuse, jejichž výsledek těžko předpokládat. Neoddiskutovatelným faktem ale je, že Michal David má tak nějak blízko k velice kontroverzním postavám. Podívejte, s kterými lidmi se v minulosti stýkal.

Na styky Michala Davida s „mocnými českými pány“ upozornil na svém twitterovém účtu investigativní novinář Jaroslav Kmenta. „Zemanovi by neškodil trochu komplexnější pohled na vyznamenávané. Nejde jen o hudbu a céčka,“ uvádí Kmenta ve svém příspěvku.

Na jedné z fotek je známý muzikant do půl těla svlečený a užívá si plavbu s Janem Kočkou, synem Václava Kočky, pokračovatelem slavného kolotočářského ro­du.

Michal David s Janem Kočkou.

Ke známému rodu má Michal David blízko, tím se ani nikdy netajil. Například Václava Kočku mladšího, kterého před deseti lety zabil hoteliér Bohumír Ďuričko, označuje David za vzdáleného bratrance. „Kamarádili jsme spolu, hlavně když jsme byli mladí, chodili jsme za holkama,“ popisuje David v několik let starém rozhovoru pro iDNES.cz

Jeden ze starších snímků zase zachycuje Davida v blízkosti nechvalně proslulého obchodníka Františka Mrázka.

Michal David má velmi blízko ke kontroverzním postavám českého podsvětí.

„Byl to můj známý. Občas mě pozval na nějakou akci. Mám ve svém mobilu 1 500 čísel, z toho 1 450 jsou moji známí a 50 mí kamarádi, pár z nich přátelé. Je to moje práce,“ vysvětlil před lety David, který má ze současných politiků velmi blízko nejen k prezidentu Zemanovi, ale také k Andreji Babišovi.

S premiérem byl Michal David vyfocen na Čapím hnízdě. Těžko odhadnout, zda Babiše Michal David považuje za známého, nebo za kamaráda. Ať je to, jak chce, popřít nemůže, že mezi jeho známé patří plno velice kontroverzních postav.

Mohlo by vás zajímat

Další články