Trendy tagy Jiří Menzel Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Mráz v USA sílí: Ztuhlí leguáni padají na Floridě ze stromů!

Na Floridě leguáni padají ze stromů. Na zimu nejsou zvyklí.
Zdroj:
+ Další fotografie
Mráz v USA nepolevuje a dál komplikuje život milionům obyvatel. Východní pobřeží Spojených států zasáhla krutá zimní bouře a Američané hlásí další oběti zimní kalamity. Aerolinky ruší tisíce letů a doprava je obtížná téměř na celém atlantickém pobřeží. Pro státy jako Florida je navíc zima tak neobvyklá, že leguáni se neudrží na stromech.

Extrémně mrazivé počasí na území Spojených států neustává. V ulicích New Yorku jsou sněhové závěje. „Je vyhlášen stav zimní povětrnostní nouze. Nevycházejte z domů, pokud nemusíte, a používejte veřejnou dopravu,“ prohlásil starosta města Bill de Blasio. Počet obětí krutého zimního období zřejmě neskočil. Ve Filadelfii řidič v osobním autě sjížděl ze svahu. Svůj vůz však neubrzdil a narazil do jedoucího vlaku. Řidič vyvázl, spolujezdkyně však ne. Obdobný případ zaznamenala i Jižní Karolína, píše web ČT24.

Už 1 300 letů musela zrušit společnost American Airlines. Nepřipadalo v úvahu, aby některé letadlo z letišť v New Yorku odstartovalo. Zima zasáhla i na Floridě, kde se kvůli počasí neudrží na stromech jinak na teplo zvyklí leguáni. Nehybně leží na silnicích, ale s vyšší teplotou se opět probudí, říkají zoologové.

Související články

Další články