Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie Zabijáci pod mikroskopem StarDance 2019 Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Mráz a sníh po celé České republice? Nebo bláto? Víme, jak bude na Vánoce a na Nový rok

Sníh bude na horách.
Jak bude na Vánoce? Bude mrznout a napadne sníh? Nebo to budou blátivé svátky a sněhová nadílka přijde až v lednu? Meteorologové znají odpověď.

Už jsme si tak nějak zvykli, že typické bílé Vánoce jsou poslední roky vzácností. Sníh se většinou objeví až v lednu a únoru. Bude to letos jinak? Zdá se, že nikoliv.

„Předpokládáme, že období od 4. do 31. prosince 2017 bude jako celek teplotně průměrné. Ze všech 4 týdnů očekáváme jako nejteplejší první týden, následně budou průměrné teploty postupně klesat,“ uvedl Český hydrometeorologický ústav.

Na konci prosince tedy bude mráz, ale nijak extrémní. Teploty by se měly pohybovat od 3 stupňů Celsia nad nulou do 5 stupňů pod nulou. Sníh můžeme čekat zejména na horách. V nížinách se lokálně mohou tvořit sněhové jazyky, ale sníh by neměl tvořit souvislou pokrývku.

Meteorologové ale připouští, že u měsíční předpovědi nemají stoprocentní jistotu. Teplotu jsou schopni odhadnout na 75 procent, u srážek pak mají úspěšnost zhruba kolem 65 %.

Mohlo by vás zajímat

Další články