Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

MRÁZ A SNÍH jsou tady: Teploty klesnou až na -9 stupňů! TÝDENNÍ PŘEDPOVĚĎ

Zdroj: Profimedia
Počasí
Až 25 centimetrů sněhu podle Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) během pondělí napadne v jižních Čechách. Kvůli očekávané sněhové kalamitě je zde vyhlášen vysoký stav nebezpečí. Sněžit ale bude i na jiných místech země a teploty klesnou až k -9 stupňům. Přečtěte si týdenní předpověď.

Pondělí

Zataženo, na horách ojediněle slabé sněžení. Na jihu a místy i na severovýchodě území déšť, zpočátku nad 600 m, postupně kromě jihovýchodu ve všech polohách sněžení. Nejvyšší teploty 1 až 5 °C, v 1000 m na horách kolem 0 °C. Mírný severovýchodní vítr 2 až 6 m/s. Na Moravě, ve Slezsku a na severovýchodě Čech vítr čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

Úterý

V noci většinou zataženo, na jihu a místy i na severovýchodě se sněžením, na jihovýchodě Moravy zpočátku v polohách pod 400 m déšť se sněhem nebo déšť. K ránu ubývání srážek. Přes den zataženo až oblačno, ojediněle, na jihu Čech zpočátku místy, se slabým sněžením. Postupně odpoledne a večer od severu ubývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty +1 až -3 °C, ojediněle, na jihu místy náledí nebo zmrazky. Nejvyšší denní teploty -1 až +3 °C, v 1000 m na horách kolem -5 °C. V noci mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 6 m/s. Na Moravě, ve Slezsku a zpočátku i na severovýchodě Čech vítr čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h). Přes den mírný severovýchodní až severní vítr 2 až 5 m/s, na východě území vítr čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s.

Středa

Oblačno až polojasno, zpočátku na jihozápadě a severovýchodě až zataženo a ojediněle slabé sněžení. Během dne postupně vyjasňování. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C, v Čechách při zmenšené oblačnosti až -9 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Slabý proměnlivý vítr do 3 m/s, na východě území mírný severovýchodní 3 až 7 m/s. Vítr se později bude měnit na jihovýchodní.

Čtvrtek

Jasno nebo skoro jasno, ráno ojediněle mrznoucí mlhy. Později odpoledne od západu přibývání oblačnosti. Nejnižší noční teploty -5 až -9 °C, při sněhové pokrývce a na severovýchodě až -12 °C. Nejvyšší denní teploty -2 až +2 °C. Mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině v nárazech 15 až 20 m/s. Na severovýchodě slabý proměnlivý do 3 m/s.

Pátek

Zataženo až oblačno, na východě většinou skoro jasno. Během dne v Čechách od západu místy sněžení nebo mrznoucí déšť s tvorbou ledovky. Nejnižší noční teploty -2 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty -3 až +1 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině čerstvý 4 až 9 m/s, místy v nárazech 15 až 20 m/s. V západní polovině Čech bude vítr slábnout.

Sobota

Zataženo až oblačno, místy mlhy. Místy sněžení, v Čechách pod 400 m postupně déšť. Ojediněle i srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty -1 až -6 °C. Nejvyšší denní teploty 0 až 4 °C, na Moravě, ve Slezsku a v severovýchodních Čechách -3 až +1 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, se bude během dne měnit na jižní vítr.

Neděle

Zataženo až oblačno, místy déšť, zpočátku od vyšších poloh sněžení. Ojediněle srážky mrznoucí. Nejnižší noční teploty +1 až -4 °C, v Čechách postupně 6 až 2 °C. Nejvyšší denní teploty 4 až 9 °C, na Moravě a v severovýchodních Čechách do pondělí kolem 0 °C.

Související články

Další články