Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Mr. Bean má větší IQ než Einstein: V novém seriálu ale znovu blbne jako malé dítě

Zdroj: Profimedia.cz
NAROZENINY
Není moc populárnějších komických postav, než legendární Mr. Bean, jehož představitel Rowan Atkinson dnes slaví 66. narozeniny. A pro všechny své fanoušky si přichystal skvělou zprávu – letos se totiž objeví v novém seriálu na Netflixu. Série Man vs Bee slibuje hodně zajímavou podívanou. U Rowana Atkinsona platí, že abyste mohli dělat humor, musíte být chytří. Výška jeho IQ je ohromující.

Britský herec Rowan Sebastian Atkinson se narodil v anglickém Consettu. Studoval fyziku a matematiku, táhlo ho to ale k filmu a divadlu. Nejprve začal psát pro oxfordské divadlo a v roce 1979 se objevil na BBC v seriálu Nezprávy v devět, za což dostal British Academy Award a o rok později se dokonce stal osobností BBC

Rowan Atkinson jako Mr. Bean

Role na jeho kontě začaly přibývat, ta nejslavnější ale přišla v roce 1990, kdy světlo světa spatřila první epizoda fenomenálního seriálu Mr. Bean, který měl nakonec patnáct dílů. Atkinson v tomto seriálu zazářil a získal si miliony fanoušků z celého světa.

Na svém kontě má i další role, zahrál si například ve filmech Čtyři svatby a jeden pohřeb, Johnny English nebo Láska nebeská, Mr. Beana ale už nikdy nic nepřekoná.

Rowan Atkinson na Netlixu

O to zajímavější bude sledovat, jaký bude seriál z dílny Netflixu Man vs Bee, ve kterém Atkinson opět předvede kus svého umění. Půjde sice pouze o desetidílnou sérii, přičemž každá epizoda bude mít jen deset minut, Man vs Bee každopádně slibuje parádní podívanou. Atkinson se totiž v seriálu dostane do otevřené války se včelou a bude hodně zajímavé sledovat, kdo z tohoto boje vzejde vítězně.

Rowan Atkinson má vysoké IQ a krásnou dceru

Všichni už se těší, co britský komik zase předvede, přitom Atkinson se před lety mohl vydat úplně jinou, než hereckou cestou. Je totiž nadprůměrně inteligentní a dokonce mu údajně bylo naměřeno IQ 178. Jen pro srovnání, Albert Einstein měl IQ „jen“ 160. Proč tedy Atkinson, který získal magisterský titul na univerzitě v Oxfordu, dal přednost světu divadla a filmu? Jeho láska ke kultuře a komedii byla zkrátka silnější…

V současné době Atkinson, který miluje rychlou jízdu autem, žije s Louise Ford. Předtím byl však 25 let ženatý se Sunetrou Sastry, s níž má děti Benjamina a Lily Mimochodem, ta se moc nepotatila – je totiž neskutečně krásná.

Související články

Další články