Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Možný ministr zdravotnictví Válek: Chce lockdown pro neočkované seniory nad 60

Vlastimil Válek
Zdroj: Profimedia
opatření

Kandidát na ministra zdravotnictví za TOP 09 Vlastimil Válek by podle svých slov vymezil čas, kdy by do obchodů mohli jen neočkovaní senioři. Zároveň by nařídil i další opatření.

Potenciální nový ministr zdravotnictví za TOP 09 Vlastimil Válek poodhalil, jak by chtěl bojovat se znovu sílící epidemií nemoci covid 19. Podle Válka je zásadní ochránit neočkované nad šedesát let od ostatní populace. S tímto účelem by jim vyhradil čas, kdy by mohli do obchodů jen oni. "Vím, jaká je struktura pacientů s covidem: jsou to z dramatické většiny seniorní pacienti, kteří nejsou naočkovaní. (…) Takže buď se musí naočkovat, anebo holt budou v lockdownu, aby se nenakazili,“ uvedl Válek pro Novinky.cz.

Zároveň však dodal, že slovo lockdown by nepoužil. V této chvíli tvoří mezi pacienty na jednotkách intenzivní péče většinu právě nenaočkovaní senioři. „Do obchodů by mohli, kdyby měli respirátor a byli tam například v čase, kdy tam nejsou davy lidí,“ uvedl dále Válek. Podle něj by opatření měl dělat krajský epidemiolog lokálně.

„Jedna z možností by pravděpodobně byla jim vytvořit časy, kdy mohou chodit nakupovat, a ti, co chodí do práce, by tam asi museli přestat chodit a být v nějaké domácí karanténě,“ ozřejmil své plány možný budoucí ministr zdravotmictví. Jde však zatím podle něj jen o spekulaci.
Související články

Další články