Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Moučná aféra Jana Bendiga: Advokátka vytáhla do boje, zpěvák je prý nevinen a televize lže

Moučná aféra Jana Bendiga: Advokátka vytáhla do boje, zpěvák je prý nevinen a televize lže
Zdroj: Koláž eXtra.cz/Herminapress.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 28 fotografií
REAKCE

Na CNN Prima News došlo v pondělí ráno k tvrdé konfrontaci, v níž moderátoři pořadu Nový den zpěváku Janu Bendigovi (30) tvrdili, jak ho policie usvědčila z fingování „rasistického případu mouka“. Advokátka umělce nyní redakci eXtra.cz poskytla vyjádření, v němž varuje, že se budou proti televizi bránit. Podle ní stanice záměrně vysílala nepravdy.

Jan Bendig: Křížový výslech

Moderátoři Sabina Dračková s Jiřím Šléglem zpěváka Jana Bendiga podrobili v pořadu Nový den pomalu křížovému výslechu, zvlášť Dračková na hvězdičku SuperStar tvrdě útočila a opakovaně naznačovala, že když je něco údajně uvedeno v policejním usnesení (což není žádné nesporné rozhodnutí soudu), má to hodnotu absolutní pravdy.

Jenže to advokátka umělce odmítá.

A zdá se, že jednání televize bude mít soudní dohru, protože znalkyně práva považuje celý vstup ze strany televize za naprosto skandální, nepravdivý i neobjektivní a nechce to nechat jen tak.

„Je důležité zmínit, že závěry, které byly prezentovány v rámci pořadu Nový den, jenž odvysílala stanice CNN Prima News, jsou velmi zkreslené a zcela nepravdivé,“ začala své vyjádření pro eXtra.cz právní zástupkyně zpěváka Honzy Bendiga Mgr. Zdenka Seemanová.

„Pokud jde o domnělé převody mezi účty, tak žádné takové nebyly doloženy. V rámci policejního usnesení se hovoří pouze o vkladech na účet pana Procházky, tedy člověka, který byl podezřelý z výtržnictví. Tedy on sám sobě vložil peníze na účet, ale není zcela zřejmé, odkud je obdržel. Pokud tvrdí, že je dostal od pana Bendiga nebo pana Rejmona (manažer a přítel Bendiga – pozn. red.), je to podle mého klienta a jeho partnera zcela nepravdivé, navíc jde také o naprosto neprokazatelné tvrzení,“ pokračovala advokátka.


CNN Prima News nemluví pravdu, tvrdí advokátka

„K žádným převodům mezi účty mého klienta, pana Rejmona, a pana Procházky nedocházelo,“ zdůrazňuje dál svůj pohled na věc.

„Pokud jde o uskutečněné telefonní hovory, tak v reportáži zaznělo, že jsou k dispozici nahrávky společných hovorů. Žádné nahrávky ovšem neexistují, jsou jen záznamy o tom, že někdo s někým mluvil. Není zřejmé kdo, protože například pan Bendig tvrdí, že s nikým takovým určitě netelefonoval. Jeho číslo ve výpisu hovorů navíc vůbec nebylo. Každý si může domýšlet, kdo se s kým o čem bavil, ale co proběhlo ve skutečnosti, to nikdo nevíme,“ vysvětluje znalkyně práva svůj názor na základě prostudování policejního usnesení a tvrzení klienta. Vše tedy podle ní zůstává v rovině ničím nepodložených spekulací.

„CNN Prima News podle mého názoru uvedla nepravdy. Bez kontextu vytáhla útržky z usnesení. Kromě toho, že nic takového, jako je předávání peněz mezi panem Bendigem a panem Procházkou, nelze mít za prokázané, ani jejich vzájemné telefonáty, navíc žádné kamerové záznamy neprokázaly schůzku mezi panem Bendigem nebo panem Rejmonem a panem Procházkou,“ vypichuje advokátka.

„Proti informacím z pořadu Nový den se určitě budeme bránit, poškozuje to dobré jméno mého klienta,“ varuje.

Budeme bojovat, upozorňuje

Co bude nyní dál?

„Věc byla odložena, pro další úkony policejní orgán vyhodnotil, že je namístě, aby to prověřil správní orgán. Může se tedy jednat maximálně o přestupek. Vůči mým klientům ale správní orgán doposud neučinil jediný úkon ani oznámení, že bylo zahájeno správní řízení ohledně podezření z křivé výpovědi. Nikde také není řečeno, že to bylo na straně mého klienta a pana Rejmona. Kdyby se řízení takovým směrem teoreticky ubíralo, budeme se samozřejmě bránit,“ dodala Mgr. Zdenka Seemanová.


O čem byl pořad Nový den

Televize v pořadu uvedla, že policejní usnesení má k dispozici. Údajně se v něm píše, že „akce, na které měl na tebe ten člověk vysypat mouku a být vůči tobě rasistický, byla domluvená,“ uvedl moderátor směrem k Bendigovi, který byl hostem ranního pásma. Ten to opakovaně odmítl.

Moderátorka se zase ptala, zda je Honza připraven zaplatit pokutu za „křivé podání vysvětlení“, jako by snad byl zpěvák již odsouzen a jeho vina byla prokázána. To umělec odmítl s tím, že bude bojovat za svou pravdu, ale pokud by ji dostal, nezbyde mu nic jiného, než ji uhradit.

„Z usnesení vyplývá, že (policie) má sérii důkazů. Policie tam odvedla skvělou práci, analyzovala kamerové záznamy, zkoumali to opravdu do detailů, nechali si vyjet výpisy z telefonů a účtů a mají jasno, že jste se zkrátka domluvili,“ pokračovala moderátorka s osobním hodnocením skutkového stavu věci.

Co také ve vysílání zaznělo

„Máme tady jasný důkaz o tom, že jste byli v kontaktu před tím útokem.“

„Tady je popsáno několik telefonních hovorů… Je tam několik telefonních spojení. Například je tam jeden telefonát, ten trval skoro dvě minuty, další skoro sedm minut. Je to tam jasně napsáno. Píše se tam, že tam byl váš souhlas.

„V usnesení policie se píše také o tom, že proběhl vklad peněz prostřednictvím bankomatu. Mně nezbývá než se zeptat, kolik jste za tu scénku zaplatili.

„Řešil to odbor extremismu a terorismu. Tak jak si to vysvětlujete?“

„Tady je reálné usnesení Policie ČR… Nabízí to otázku, že jste si jako Rom objednal a zaplatil rasistický útok. Neškodíte tím celé romské komunitě?

„Policie má důkazy i proti tomu (myšleno pro to – pozn. red.), že jste za to zaplatil.“

„Je to černé na bílém, Honzo.“

Doporučené video: Honza Bendig v pořadu Nový den


Vyjádření Bendiga

Bendig není žádný vysokoškolsky vzdělaný myslitel a ostřílený řečník a rétor, nechal se tedy snadno zahnat do defenzívy, ale opakovaně zdůrazňoval, že se skutečně ničeho nedopustil.

„To je pořád dokola. Můžete mi tady ukázat cokoli, já ale budu pořád tvrdit to, že jsem to neplánoval a nebyl jsem s tím člověkem v kontaktu.

Další rána pro Veronicu Biasiol. Po vlně hejtů během Miss jí ublížila vlastní maminka. Kráska přiznala velké zklamání

Související články

Další články

Nejnovější kauzy