Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Karel Gott leukemie StarDance 2019 Nemoci z lásky Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Motoristy děsí přízraky na D1! Devět křížů poznamenala vyvražděná svatba

Znáte tohle místo?
Úsek dálnice D1 poblíž proslulého motorestu Devět křížů je podle místních prokletý už téměř pět století. Původně zde vedla stará formanská cesta. A právě zde se odehrála krvavá tragédie, kterou zaznamenaly místní legendy. Dokonce i řidiči v tomhle úseku zaznamenali paranormální jevy, které se zde z času na čas objeví.

Vše podle legendy začalo v 16. století dobrým skutkem místního sedláka z obce Hluboká, která se dnes jmenuje Lesní Hluboká. Když se vracel z tržiště ve Velké Bíteši, u cesty našel ležet zraněného člověka, který byl obchodníkem. Jelikož chtěl pomoct, nabídl mu přístřeší a pomohl mu se uzdravit. V domě číslo 1 se od té chvíle začalo odehrávat hotové drama.

Je to příběh velké lásky, ale i zrady, která doprovází tuhle událost. Sedlák měl velmi krásnou dceru a ta začala o zraněného obchodníka pečovat. Zraněný muž se do ní hluboce zamiloval a dívka jeho city opětovala. Sedlákovi se však vůbec nelíbilo, co se v jeho domě začíná odehrávat, a snažil se vztahu všemožně bránit. Měl jinou představu o budoucím zeti. Bylo však pozdě, oba milenci si již slíbili lásku až za hrob.

Po nějaké době obchodník ale opustil Hlubokou a vrátil se zpátky na cesty, aby vydělal něco peněz a mohl tak zaopatřit budoucí ženu, do které se zamiloval. Bohužel během jeho nepřítomnosti se o mladou dceru začal ucházet místní bohatý synek. Sedlák dceru do sňatku nutil, neboť považoval místního za mnohem lepší partii.

V osudný den svatby se v místním hostinci obchodník domluvil s místním hajným, aby mu pomohl zradu potrestat, s tím, že nevěsta bude ušetřena. Svatební průvod nic netušil. Ke střetu se mstiteli došlo na rozcestí nedaleko obce Hluboká. Oba muži vyzbrojeni střelnými zbraněmi zahájili palbu. Na místě bylo zabito sedm svatebčanů.

Na zemi zůstala ležet nevěsta se ženichem, otec nevěsty, svědek a další tři ženy. Když obchodník zjistil, že mezi mrtvými je i jeho vyvolená, obrátil svůj hněv proti společníkovi, který zřejmě v nastalém zmatku dívku zasáhl kulkou. Kumpána zastřelil, a když viděl, co spáchal, a milou, že již nikdy neuvidí, obrátil zbraň proti sobě a spáchal sebevraždu.

Všichni mrtví byli pohřbeni na místě masakru a u jejich hrobů benediktýni z Rajhradu postavili devět křížů. Aby duše mrtvých měly klid, jsou hroby přibližně každých sto let znovu vysvěceny. Mnozí lidé si dnes spojují tyto tragické události s vysokou nehodovostí na přilehlém úseku dálnice D1 poblíž Devíti křížů. Tragická nehodovost na tomto přehledném úseku je pro některé citlivé jedince dokladem toho, že duch nevěsty v bílém, zjevující se až do současnosti před auty řidičů, má svoji příčinu a je tedy věrohodný. Nehody způsobené tímto zjevením mívají zpravidla tragické následky. Mnozí řidiči, kteří v okolí lokality u Devíti křížů havarovali, vypověděli, že se těsně před osudnou nehodou zjevil před jejich vozem přízrak jakési ženy v bílých šatech.

Existuje i druhá skupina řidičů, kteří poblíž motorestu zahlédli jiný přízrak. Ten má údajně podobu jakýchsi mohutných černých křídel. Objevuje se těsně před čelním sklem a nalétává na auto. Pokud se řidič nelekne a projede jím, pocítí pouze závan mrazivého vzduchu. Bohužel většina automobilistů se k smrti vyleká a strhne volant do strany. Ve vysoké rychlosti má takový manévr většinou osudové následky.

Mohlo by vás zajímat

Další články