Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Mordparta ze Zločinů Velké Prahy: Sukničkář Langmajer, puntičkář Plesl a prezident Bartoška

Zdroj: Se souhlasem České televize
+ Dalších 5 fotografií
NOVINKA
Seriál Zločiny Velké Prahy uvede Česká televizi už tuto neděli. V hlavních rolích se objeví Jaroslav Plesl, Jiří Langmajer, Denis Šafařík nebo Lenka Vlasáková. Koho v seriálu představují?

Inspektor Hynek Budík (Jaroslav Plesl)

Hlavní hrdina seriálu celý dosavadní život až do vzniku republiky pracoval v rakousko-uherské policii. Není ani mladý, ani starý, ale stáří už vidí před sebou. Myslí si o sobě, že rozumí lidem, ale to spíš oni věří jemu. Je to intelektuál, který se často bouří proti sobě samému. Právě tento muž se v roce 1922 stává policejním šéfem nově ustavené Velké Prahy. Všechna ta místa, kde si bude špinit elegantní botky vesnickým blátem, mu odteď budou říkat pane vrchní inspektore.

Není to přesně to, po čem touží, je to velkoměstský člověk. Ale ještě víc je profesionál. Jeho představitel, herec Jaroslav Plesl, je fanouškem historie a říká, že si dobu první republiky příliš idealizujeme. Proto se tento seriál bude ubírat realističtějším směrem, některé epizody jsou podle něj velmi temné.

Obvodní inspektor Rudolf Havlík (Jiří Langmajer)

Jasný opak svého šéfa. Své rozpory řeší prakticky, ne filozoficky či morálně, i když chápe, o co jde. Jeho tlustý notes obsahuje jména všech pražských prostitutek, zlodějů a podvodníků. Jeho policejní instinkt je obávaný v každé pražské hospůdce nevalné pověsti. Jeho skutečnou, až legendární zvláštností jsou však ženy. Všechny bez rozdílu, je to demokrat. Častokrát stačí jen jediný pověstný pohled a dáma je jeho. V policejním sboru panuje shoda na jeho přezdívce – proutník.

Takový byl dřív i jeho představitel Jiří Langmajer, než se poznal se svou manželkou Adélou Gondíkovou. Herec na sebe nedávno výrazně upozornil, když se na Instagramu ukázal tak, jak ho pánbůh stvořil. A je mu to úplně jedno.

Policejní agent Martin Nováček (Denis Šafařík)

Každá parta, tedy i ta policejní, má nějakého „mladého“, který jaksi doplňuje práci svých mistrů, pomáhá, učí se. Nomen omen Nováček to všechno splňuje. Je bystrý, ale zároveň dost nerozhodný. Je chytrý, ale snadno se stává cílem uštědřené rány. Mladistvě touží po ženě, ke své smůle si vybral Budíkovu mladší dceru, svůj vztah si tak chrání. A protože by chtěl být skutečným profesionálem, pomáhá jeho práce k vyřešení nejednoho případu. Jeho představitel Denis Šafařík však v normálním životě žije s o několik let starší herečkou Barborou Kubátovou. Seriál natáčel v době, kdy finišoval se studiem na DAMU, což mu dalo spoustu práce.

Julie Budíková (Darija Pavlovičová)

Julie je mladá dívka, která je rebelkou celé rodiny. Pálí za ní agent Nováček, což se nijak nelíbí jeho nadřízenému. Darija říká, že měla největší problémy naučit se pro roli maďarsky, ale jinak si podle svých slov natáčení užívala, především dobové kostýmy a atmosféru první republiky.

Ilona Budíková (Lenka Vlasáková)

Manželka policejního inspektora v podání Lenky Vlasákové je maďarskou aristokratkou, což vyžadovalo naučit se tento složitý jazyk nazpaměť. Někdy dokonce i v den natáčení, když se přepisovaly dialogy. Lenka Vlasáková se nedávno potají provdala za svého dlouholetého přítele Jana Dolanského. Spolu jsou neuvěřitelných 19 let, přesto si řekli „ano“ teprve loni v létě. S Jaroslavem Pleslem spolu hrají během Shakespearovských slavností ve hře Hamlet. Zajímavé je, že na jevišti hrají matku a syna, zatímco v seriálu jsou manželé. Necháme na vás, co si o tom myslet.

Policejní prezident (Jiří Bartoška)

Postava policejního prezidenta je malou, ale nepřehlédnutelnou rolí. Nehraje ji totiž nikdo jiný než Jiří Bartoška. Ten prohlašuje, že by jeho postava sice mohla mít o pár kilo míň, ale že není třeba dávat na první dojem. A proč podle populárního „Barťáka“ mají Češi tak rádi detektivky? „Český národ rád z křesla pozoruje, jak za něj vraždí někdo jiný a někdo jiný to vyšetřuje,“ čímž vystihl celou českou povahu.

Související články

Další články