Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy koronavirus Extra Host (pořad) SuperStar 2020 Počasí

Nejnovější kauzy

Mord podle předlohy: Těchto 5 hororů inspirovalo vrahy k odporným činům!

Zdroj: extra.cz
+ Další 2 fotografie
vraždy
Říká se, že videohry vyvolávají v mládeži násilnické sklony. Nepochybně na tom něco pravdy být může, ale zakazovat je by nemělo smysl. I při sledování zdánlivě úplně nevinných snímků se může leckterému člověku v hlavě zrodit děsivá myšlenka. Vraždy podle filmů jsou nepochybně jedny z nejhrůznějších vůbec.

Samozřejmě, že pohádka o Popelce k vraždě pravděpodobně nikoho neinspiruje. Největší inspirací vrahům jsou horory a kriminální seriály, ale poměrně často se stává, že se předlohou stane i snímek, u kterého by normálně smýšlejícího člověka nenapadlo nad tak příšerným činem přemýšlet. Z příběhů, které se chystáte číst, vám naskočí husí kůže.

SAW

Jigsaw je nepochybně geniální vrah, žena, která se jím inspirovala, tak chytrá ale nebyla. Její oběť se probrala s límcovou bombou na krku a s devíti papíry, na nichž byly napsány instrukce pro její osvobození. Zoufalý muž šel dle instrukcí vykrást banku, na cestě ho však zastavili policisté a zavolali tým pyrotechniků, aby se s bombou vypořádal. Experti bohužel přijeli pozdě, bomba vybouchla a muž zemřel. Kriminalisté následovali instrukce z papírů jen aby zjistili, že mužova snaha o záchranu vlastního života by byla marná. Slíbený klíč od límcové bomby na něj na konci nečekal.

INTERVIEW S UPÍREM

Díky tomuto snímku se romantický večer zvrhl v noc hrůzy. Muž jménem Daniel Sterling se rozhodl se svou přítelkyní strávit večer v posteli a sledovat Interview s upírem. Po skončení filmu jako by mu přeskočilo. Své přítelkyni řekl, že ji zabije a bude pít její krev. Ta bohužel jeho výrok považovala za žert a neutekla. Daniel dívku sedmkrát bodl nožem a několik minut popíjel její krev. Policii se k činu přiznal a potvrdil, že se v něm tento nápad zrodil při sledování snímku. Popřel však jakoukoliv vinu tvůrců a herců, kteří se na něm podíleli.

TEMNÝ RYTÍŘ

Tento film je jedinou výjimkou ve výčtu, nedá se totiž zařadit do žánru hororů. V roce 2010 byl ve Wisconsinu zatčen muž, jehož oběť musela před smrtí zešílet strachy. Fanoušek snímku Temný rytíř byl fascinován postavou Jokera. Ta se stala nejen jeho inspirací, ale i druhou podobou. V převlečení za Jokera se vloupal do bytu svého příbuzného, kterého tam brutálně zavraždil.

NOČNÍ MŮRA V ELM STREET

Mentálně nemocní lidé by rozhodně neměli sledovat horory. Důkazem je muž jménem Daniel Gonzáles, paranoidní schizofrenik, který při sledování Noční můry v Elm Street ještě ke všemu užil drogy. Tím se spustila neuvěřitelná vraždící mánie, Gonzáles si vzal sadu kuchyňských nožů a během chvíle zavraždil svou ženu a další tři osoby. U hrůzných činů se vydával se Freddyho Kruegera. Vyšetřovatelé později potvrdili, že muž neužíval léky, které mohly této tragédii zabránit. Daniel Gonzáles v roce 2007 spáchal ve své cele sebevraždu.

DĚTSKÁ HRA 3

Tento příběh je o to horší, že jeho hlavními aktéry jsou děti. Dva desetiletí kluci unesli teprve dvouletého chlapečka a odvedli ho ke kolejím za policejní stanicí. Tam ho zbili, házeli po něm kamení, do očí mu nastříkali bílou barvu a nakonec ho umlátili kovovou tyčí. Chlapečkovo tělo nechali na kolejích, aby ho policisté našli. Tato odporná vražda je až podezřele podobná tomu, jak vraždící panenka Chucky zahynula ve třetím díle série.

Související články

Další články