Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Morbidní výjev plujících rakví po vodě: V Itálii se do moře zřítil útes se hřbitovem

Morbidní výjev plujících rakví po vodě: V Itálii se do moře zřítil útes se hřbitovem
Zdroj: Profimedia
+ Další 3 fotografie
sesuv půdy
Obyvatelé italského města Camogli zřejmě teď nějaký čas nebudou mít klidné spaní. Do moře se totiž v pondělí zřítila část útesu, na které stál i místní hřbitov. Do vody tak kromě kusů skály a náhrobků popadaly i stovky rakví. Skalnatý útes navíc mohl zabít i několik dělníků, kteří se na hřbitově pohybovali.

Pondělní sesuv půdy v severoitalském letovisku strhl do moře stovky rakví z místního hřbitova. O morbidním výjevu, kdy řada schránek s ostatky zemřelých plula na hladině, informoval list La Repubblica.

Několik dělníků, kteří pracovali na renovaci hřbitova, ucítili, že se půda začala pohybovat a včas se dostali do bezpečí. Přivolali hasiče, kteří prověřili statiku okolních domů a začali s vyprošťováním rakví. Do vody se zřítilo také kolumbárium, kde byly uloženy urny s popelem zemřelých.

Hřbitov je oblíbený i mezi cizinci

Hřbitov v ligurském Camogli nedaleko Janova patří díky své poloze na vrcholu kolmého útesu k obzvláště sugestivním místům, neboť nabízí dechberoucí výhledy. I lidé, kteří v obci nežijí, se snaží získat povolení, aby zde mohli pochovat své blízké.

Podobný případ se odehrál na podzim v nedaleké Francii, připomíná agentura APA. Sesuv půdy, který způsobily vydatné lijáky, v říjnu strhl do vln hřbitov nedaleko hranic s Itálií. Několik těl zemřelých pak proud odnášel směrem do italské Ligurie.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy