Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Morbidní obezita v Tlouštících: Kristýně nešel naměřit vnitřní tuk, přístroj neměl kapacitu

+ Další 3 fotografie
Morbidně obézní Kristýna pracuje jako operátorka v call centru. Mohutná byla vždycky a na váze přibírala každým rokem. Tloušťka jí ale v ničem nebránila, dokonce neměla ani žádné zdravotní problémy. Během tří let však nabrala 45 kilogramů a problém jí dělalo už i vyjít schody. Do projektu se přihlásila se svými 206 kilogramy, což je zatím v pořadu rekord. Zvládne lenivá Kristýna zhubnout 100 kilogramů během osmi měsíců?

Kristýna nejvíce nabrala paradoxně v době, kdy prožívala šťastné období. Našla si přítele, úžasnou práci i vlastní bydlení. S extrémní váhou se ovšem objevily také zdravotní problémy.

Zoufalý zdravotní stav

Kristýna by si přála mít 100 kg. Na startovní čáře měla však o více než 100 kg navíc. Jak zjistili odborníci, její zdravotní stav byl zoufalý. Vyšší krevní tlak, prodělaná plicní embolie, anémie, obrovské zatížení pohybového aparátu, narušený tukový metabolismus. Je u ní velké riziko cévních příhod, nádorových onemocnění a dalších chorob.

Profesor Teplan hodnotí její účast v pořadu jako boj o záchranu jejího života. Během měření zjistili odborníci extrémní hodnoty. Množství jejího tělesného tuku bylo 112,8 kg. Její BMI 70 a hodnotu vnitřního tuku se nepodařilo naměřit, protože byla mimo detekci přístroje.

Otřesný životní styl a výmluvy

Podle odborníků bylo v jejím jídelníčku všechno špatně. Konzumovala velké množství prázdných kalorií. Smažená jídla, sladké, hamburgery a slazené nápoje. Navíc se Kristýna často přecpávala večer. Problém vyvstal v okamžiku, kdy došlo k odhalení pravdy: Kristýnina snaha o změnu životního stylu byla celou dobu ve znamení výmluv.

V celém procesu jí bránily bolavá noha, únava, nedostatek vůle, moc práce, změna práce, finance, příliš vzdálené fitko, stres atd. Jenže jak experti brzo odhalili, Kristýna byla především líná. Nechtělo se jí vařit, nakupovat, hýbat… Dostala se i do konfliktu s trenérem a odborníky.

Spolupráce s Kristýnou nebyla tedy vůbec jednoduchá. Chyběla jí především vůle. Jak její hubnutí nakonec dopadlo, sledujte už ve čtvrtek večer v pořadu Tlouštíci na TV Prima.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy