Trendy tagy Čauky lidi Survivor Česko 2022 Pavel Trávníček Výměna manželek 2022 Devadesátky (seriál)

Nejnovější kauzy

Moravskoslezsko zuří: Pořadatelé kulturních akcí podají na hygieniky žalobu

Moravskoslezsko zuří: Pořadatelé kulturních akcí podají na hygieniky žalobu
Zdroj: profimedia
+ Další 4 fotografie
Následky
Krajská hygienická stanice v Ostravě bude po svém rozhodnutí opětovně zavést omezující opatření čelit žalobě. Nově vzniklá iniciativa s názvem Kultura v Moravskoslezském kraji byla založena organizátory dobře známých akcí, které se v kraji pořádají a rozhodně se jim nelíbí, s jakými opatřeními hygiena přišla.

Kvůli koronaviru, který se rozšířil v několika částech Moravskoslezského kraje, se Krajská hygienická stanice rozhodla zakázat akce nad sto lidí, zavedlo se povinné nošení roušek a celkově se tamní život musí podle hygieniků vrátit tam, kde byl zhruba na začátku dubna. Kvůli těmto omezením lidé můžou přijít o festivaly Colours of Ostrava, Beats for Love či Shakespearovské slavnosti. Upozornil na to web Novinky.cz.

Žaloba na hygieniky je v procesu

Iniciativa Kultura v Moravskoslezském kraji je v naprostém šoku a zuří, i když vznikla teprve nedávno. Chtějí, aby soud rozhodnutí hygieniků prohlásil za neplatné, aby se v budoucnu nic takového už nestalo. Pořadatelé kulturních akcí navíc chtějí, aby byla nastavena pravidla pro vyhlašování takových opatření a v krizovém štábu chtějí mít někoho ze svých řad.

Zakladatelka Kultury v Moravskoslezském kraji Karolína Skórková uvedla, že žaloba je v současné době v rukou právníků. "Jde nám o to, aby soud jasně řekl, že takhle to už nikdy v budoucnosti udělat nejde," prohlásila Skórková a dodala, že není problém s nošením roušek nebo s dalšími hygienickými opatřeními. Hygienici podle Kultury neřeší, jak jejich rozhodnutí ovlivní vše okolo.

Návštěvnost na fesťácích pomůže ekonomice celého kraje

Ta mohou být pro umělce naprosto zničující a jde o i šílené ekonomické následky. Ředitel festivalu Beats for Love Kamil Rudolf uvedl, že i když festival trvá jen pár dní, jde o celý rok práce velkého týmu. Během festivalu jsou zaměstnány čtyři tisíce lidí - zvukaři, ochranka, osvětlovači nebo dodavatelé všeho možného.

Návštěvnost festivalu má pak velmi pozitivní dopad na ekonomiku celého kraje. "Není možné podle mě, aby v právním státě někdo z minuty na minutu udělal tak závažné rozhodnutí, které se dotkne tolika tisíců životů a osudů firem," uvedl Kamil Rudolf s tím, že velký problém je i právní nejistota pořadatelů akcí v celé republice. Ti teď nevědí, zda jejich tvrdá práce nepřijde vniveč.

Související články

Další články