Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Moravou se opět přehnaly děsivé bouřky. Ještě se jich nezbavíme, varují meteorologové

Moravou se opět přehnaly děsivé bouřky. Ještě se jich nezbavíme, varují meteorologové
Zdroj: HZS Pardubického kraje
Předpověď počasí

Ve středu v podvečer zasáhl Olomoucký a Jihomoravský kraj bouřky. Ty budou přetrvávat i o víkendu, a navíc přijde mírné ochlazení, které se přehoupne i do dalšího týdne.

Středeční bouřky zkomplikovaly situaci na silnicích i tratích zejména v Olomouckém a Jihomoravském kraji. „U Hranic došlo k pádu stromu do profilu trati. Hasiči provádějí evakuaci cestujících, šlo celkem o 15 lidí. Vše je bez zranění. Situace je prozatím stabilizovaná. Zasahujeme společně s dobrovolnými jednotkami zejména na Hranicku a na Olomoucku, a to kvůli popadaným stromům," uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Provoz byl omezen také mezi Olomoucí a Grygovem. Dobrovolná jednotka musela také řešit spadané stromy. Před bouřkami varovali meteorologové, avšak nepřinesly s sebou žádnou extrémní zkázu. Upozornění platilo od středečních 18:00 hodin do čtvrtečních 2:00 hodin.

Silné bouřky

Proměnlivé počasí bude pokračovat také v závěru týdne. Neděle by měla být ve znamení mírného ochlazení, ale bouřky neustanou.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno a ojediněle se mohou vyskytnou přeháňky. Nejvyšší teploty dosáhnou 28 stupňů a na Moravě a ve Slezsku až 30 stupňů. Přeháňky nebo déšť přijdou zejména v pátek a o víkendu. Bouřky budou na ojedinělých místech silné. Teplota se v sobotu bude držet kolem 27 stupňů a v neděli klesne na 23 stupňů. 

Související články

Další články

Nejnovější kauzy