Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Moravou se opět přehnaly děsivé bouřky. Ještě se jich nezbavíme, varují meteorologové

Zdroj: HZS Pardubického kraje
Předpověď počasí

Ve středu v podvečer zasáhl Olomoucký a Jihomoravský kraj bouřky. Ty budou přetrvávat i o víkendu, a navíc přijde mírné ochlazení, které se přehoupne i do dalšího týdne.

Středeční bouřky zkomplikovaly situaci na silnicích i tratích zejména v Olomouckém a Jihomoravském kraji. „U Hranic došlo k pádu stromu do profilu trati. Hasiči provádějí evakuaci cestujících, šlo celkem o 15 lidí. Vše je bez zranění. Situace je prozatím stabilizovaná. Zasahujeme společně s dobrovolnými jednotkami zejména na Hranicku a na Olomoucku, a to kvůli popadaným stromům," uvedl mluvčí hasičů Radek Buryánek.

Provoz byl omezen také mezi Olomoucí a Grygovem. Dobrovolná jednotka musela také řešit spadané stromy. Před bouřkami varovali meteorologové, avšak nepřinesly s sebou žádnou extrémní zkázu. Upozornění platilo od středečních 18:00 hodin do čtvrtečních 2:00 hodin.

Silné bouřky

Proměnlivé počasí bude pokračovat také v závěru týdne. Neděle by měla být ve znamení mírného ochlazení, ale bouřky neustanou.

Ve čtvrtek bude oblačno až polojasno a ojediněle se mohou vyskytnou přeháňky. Nejvyšší teploty dosáhnou 28 stupňů a na Moravě a ve Slezsku až 30 stupňů. Přeháňky nebo déšť přijdou zejména v pátek a o víkendu. Bouřky budou na ojedinělých místech silné. Teplota se v sobotu bude držet kolem 27 stupňů a v neděli klesne na 23 stupňů. 

Související články

Další články