Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Morava má velký problém: Stovka pedagogů musela do karantény, zavřeli další školy

Morava má velký problém: Stovka pedagogů musela do karantény, zavřeli další školy
Zdroj: Pixabay.com
+ Další 4 fotografie
koronavirus
Ve Zlínském kraji došlo ke komplikacím ještě dřív, než stihl začít nový školní rok. Minulý týden se tam totiž konal seminář pro učitele, ale po něm musela zhruba stovka pedagogických pracovníků z většiny škol v kraji do izolace.

V polovině minulého týdne pořádal Zlínský kraj seminář určený hlavně pro asistenty pedagogů a výchovné poradce. Krajští hygienici informovali o tom, že se semináře účastnila i jedna osoba nakažená koronavirem. Všichni přítomní pedagogičtí pracovníci byli hygienou kontaktováni ještě týž týden a putovali do karantény. Do svých škol tím pádem nenastoupili.

Zavřené školy ve Zlínském kraji

A není to jediný problém, který ve Zlínském kraji řeší. Základní škola Na Výsluní v Uherském Brodě musela kvůli nakaženému pedagogovi a dalším učitelům v karanténě odložit začátek školního roku. Stejný problém mají i na ZŠ v Nivnici a v obci Žlutava.

"Ředitelství Základní školy Nivnice informuje žáky a jejich rodiče, že na základě oznámení Krajské hygienické stanice Zlín je s okamžitou platností přerušen provoz základní školy, a to z důvodu rizikového kontaktu zaměstnanců školy s osobou pozitivně testovanou na COVID-19. Provoz ZŠ se přerušuje na dobu nezbytně nutnou až do odvolání," stojí na webu školy v Nivnici.

"Je mou povinností Vás informovat, že pedagogičtí pracovníci našeho sboru byli v době plnění pracovních povinností spojených s přípravou nového školního roku v rizikovém kontaktu s osobou, která byla pozitivně testována na onemocnění COVID-19. Všem osobám z tohoto rizikového kontaktu byla nařízena 14denní karanténa a budou testováni," informovala ředitelka žlutavské základní školy Hana Zvoníčková.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy