Trendy tagy Karel Gott (zpěvák) Extra Host (pořad) koronavirus Tvoje tvář má známý hlas 2020

Nejnovější kauzy

Monstrózní tsunami v Indonésii smetla Čecha, když jel na motorce. Druhý se pohřešuje

Tsunami a zemětřesení udělaly spoušť.
Zdroj: Profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Strašlivá kombinace přírodních živlů potkala Indonésii, kde doposud zahynulo přes osm stovek lidí vlivem zemětřesení a následné tsunami. Mezi nespočtem pohřešovaných byli i dva Češi. Z toho jednoho smetla vlna přímo za jízdy na motorce.

Přírodní živly doslova zbořily část Indonésie. Zemětřesení a následná vlna tsunami, která zasáhla ostrov Sulawesi, mají na svědomí 832 obětí. Nespočet lidí je uvězněno třeba v troskám hotelu ve městě Palu. Mezi pohřešovanými byli i dva Češi.

„Ministerstvo zahraničních věcí má informace o dvou pohřešovaných českých turistech. V noci z pátku na sobotu se ozvala přítelkyně pohřešovaného, který pobýval v oblasti Palu. Konzul z českého velvyslanectví se následně spojil s dotyčným. Ten byl ve značném stresu, jelikož vlna ho smetla ve chvíli, kdy jel na půjčeném motocyklu po pobřeží. Z moře se mu podařilo dostat. Evidentně utrpěl šok,“ uvedl Robert Řehák z tiskového odboru ministerstva zahraničních věcí.

Dotyčný po spojení s konzulem informoval, že v jiné části ostrova pobývá jeho český kolega. Podle všeho se ale jedná o oblast, kde muž není ohrožen na životě. „Vzhledem k vážným následkům zemětřesení i vlny tsunami ministerstvo zahraničních věcí nedoporučuje cestovat na ostrov Sulawesi, zvláště pak do severní části,“ dodal Řehák.

Muž, kterého smetla vlna za jízdy, měl velké štěstí. Vlny totiž dosahovaly výšky až šesti metrů. Zemětřesení mělo sílu až 7,5 stupně.

Související články

Další články