Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy StarDance 2018 Extra Focus Horoskop Zábava

Nejnovější kauzy

Monstra velká jako autobus existují! Japonci natočili tuhle nebezpečnou potvoru!

Dlouho se myslelo, že tyhle potvory jsou jen výmyslem vystrašených námořníků. Jenže obří krakatice skutečně žijí a není s nimi žádná legrace.

Obřího hlavonožce našli u japonského zálivu Toyama severozápadně od Tokia. Krakatice měřila necelé čtyři metry a vědci si myslí, že to bylo jen mládě.

Dospělý jedinec může mít přes deset metrů. Existují i kusy, které jsou větší než autobus. A podmořští biologové si myslí, že v hlubinách mohou přežívat ještě daleko větší kusy.

Že krakatice velká skutečně existuje, bylo potvrzeno na konci 19. století. Na první fotky si ale lidstvo muselo počkat. Portál iDnes.cz píše, že až v roce 2004 se podařilo Japoncům získat snímky z hloubky 900 metrů a dva roky poté první filmové záběry.

Vědci se domnívají, že tihle obří hlavonožci požírají kraby, ryby a nepohrdnou ani vorvaněm. Může krakatice obrovská útočit i na člověka? Mnozí rybáři jsou ochotni na to přísahat.

Mohlo by vás zajímat

Další články