Petr Kramný k němu upíná prosebně svůj zrak. Zdá se, že soudní lékař Radek Matlach je jediný, kdo může Kramného dostat na svobodu.

Kriminalisté jsou přesvědčeni, že Petr Kramný zabil Moniku a Klárku pomocí elektřiny. Soudní lékař Matlach to ale odmítá.

„Našli jsme u obou těl zánětlivé oblasti v rámci střeva a myokardu, a to mnohem výraznější u dcery než matky. Také jsme ve vzorcích našli aktivaci sleziny, což se děje při aktivaci imunitního systému. Nabízí se zejména možnost vstupu infekce v oblasti střev, například při otravě z potravy,“ cituje web iDnes.cz Matlachova slova.

Co soudní znalec ještě prohlásil na Kramného obhajobu?

Závěry ostravských soudních lékařů jsou prý neobjektivní a plné chyb, které jsou vyvolány snahou definitivně určit jako závěr zásah elektřinou. Změna barvy kůže totiž dle jeho názoru mohla být klidně způsobena zchlazením těl. Nikoliv pouze elektrickým proudem.

Nalezená zrnéčka železa rovněž nemůžou být dle Matlachova názoru svedena čistě na elektrický proud. „Vždyť i pitevní stoly jsou z kovu,“ upozorňuje.

Celkově se tak kloní spíše k otravě. Tedy Kramného verzi. Tomu hrozí za vraždu 15 až 20 let a případně i výjimečný trest 30 let. Výpověď soudního lékaře Matlacha by ale měla pořádně zamíchat kartami.