Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Monika Leová o bolestivém porodu: Málem rodila doma, na epidurál bylo pozdě

Monika Leová o bolestivém porodu: Málem rodila doma, na epidurál bylo pozdě
Zdroj: Se souhlasem M. Leové / koláž eXtra
+ Dalších 5 fotografií
porod

Modelka a moderátorka Monika Leová (29) se nedávno stala novopečenou maminkou rozkošné dcery, které dali s manželem Martinem jméno Mia. Monika už je z porodnice dávno doma, a tak se rozhodla sdílet svou porodní zkušenost na sociálních sítích. Promluvila o bolesti i kolik kilogramů za těhotenství přibrala a poté po porodu i shodila.

Monika Leová už má svůj poklad doma. V dubnu se stala novopečenou maminkou dcery Mii, se kterou pobyla ještě nějaký ten den v porodnici. Nyní se společně se svým manželem těší, že mají svou rozkošnou dceru doma, a Monika si našla chvíli, kdy odpovídala svým fanouškům na dotazy, které jí kladli. Zaměřila se zejména na porod, který původně brala jako planý poplach a nepravidelné kontrakce zaměnila s poslíčky.

Kontrakce zaměnila s poslíčky

"Pořád jsme čekali, až se mi to zpravidelní, nechtěla jsem jet do porodnice předčasně. Jenže furt nic. Martík už byl nervózní a přemlouval mě, ať raději vyrazíme, že už je mám hrozně za sebou. Přijedeme do porodnice a já byla otevřená na sedm centimetrů. Kdybych čekala, porodila bych asi doma," svěřila se Monika, která se rozhodla popsat i svůj porod.

Porod a těhotenská kila: Mysleli jsme, že to bude rychlejší

"Předtím, než mi praskli plodovou vodu, jsem chtěla epidurál, protože potom prý bolesti zintenzivní, ale bylo na něj už pozdě. Zkoušela jsem jen rajský plyn, ale ten mi nic nedělal. Dokonce jsem se i ptala, zda mi náhodou nedali prázdnou láhev. Myslím, že by mi pomohl i klystýr, ale ten jsme taky nestihli. Všichni si mysleli, že to bude rychlejší porod," svěřila se Monika, která nevynechala žádný detail. "Tlak na konečník jsem tak cítila celou dobu a to prý bývá až na konci," dodala s tím, že si nechala nastřihnout i hráz.

"Paní porodní asistentka se mě několikrát ptala, jestli je to v pořádku. Řekla jsem, že jasně! Hlavně ať už je 'malá' venku. Nástřih vůbec nebolel, dělá se v kontrakci, takže jsem ho vůbec nevnímala. Šití bylo nepříjemné, ale oproti porodu už to bylo prd."

Její fanoušky také zajímalo, kolik kilogramů za těhotenství přibrala. "Celkem jsem přibrala 20,5 kilogramu. Dole mám 12 kilogramů," prozradila půvabná brunetka, která je známá i svou postavičkou jako lusk.

Trápení Alex Mynářové a strach o vážně nemocného syna: Kvůli chronickým zánětům ledvin podstoupil roční léčbu

Související články

Další články

Nejnovější kauzy