Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Monika Leová exkluzivně: S Vietnamcem bych nerandila, z těhotenství jsem se neradovala

Zdroj: Fotografka Kateřina Nováková, @kacanovakova
+ Další fotografie
Rozhovor
Herečka a moderátorka Monika Leová (29) poskytla naší redakci rozhovor, ve kterém promluvila o tom, jak manželovi oznámila, že je těhotná i o rozdílech mezi vietnamskou a českou mentalitou. Monika se stěhuje za babičkou do Dvořiska u Chocně.

Z těhotenství jsem se neradovala

Jak jste partnerovi oznámila, že jste těhotná?

Ten den, kdy jsem to zjistila, jsme s manželem vyjeli za Prahu naší přestavěnou dodávkou na výlet. Vůbec jsem netušila, jak mu to řeknu. Byla jsem hrozně nervózní, nechápu, že to nevytušil. Koukli jsme na západ slunce a pak v rámci videa, které jsme natáčeli na mobil, jsem to na něj doslova vybalila. Je skvělé, že to máme celé zaznamenané - je to krásná vzpomínka.

Když jste si udělala těhotenský test, a vyšel pozitivně, jaký to byl pocit?

Byl to šok, test jsem si udělala se svou nejlepší kamarádkou u ní v práci. Nechtěla jsem být v tu chvíli sama a byla jsem za to strašně ráda. Ona byla šťastná, dojatá a já jen stála a pořád dokola koukala na test a na ni a na test a na ni a u toho si říkala - ty jo, co teď bude, co budeme dělat, to není možný, proč se neraduju? Vážím si toho, že nám to s manželem vyšlo tak rychle, ale strašně mě to překvapilo.

S Vietnamcem bych nechodila

Plánujete více dětí?

Rádi bychom měli minimálně dvě děti a maximálně tři. Oba jsme ze tří sourozenců a je to skvělé. Tak snad se nám bude dařit a ty tři děti stihneme.

Jak se liší výchova dětí ve Vietnamu a v Čechách?

Myslím si, že jsou Vietnamci na své děti přísnější - kladou velký důraz na vzdělání a úspěch. Důležitý je pak respekt k rodičům a vypomáhání jim. V tom se třeba rozcházela představa o výchově mé maminky a táty - táta chtěl, abychom mu pomáhali v krámě a byli mu vždy po ruce. Maminka pro nás naopak chtěla to pravé dětství se spoustou koníčků a volnosti.

Jak vaše rodina reagovala na to, že váš manžel je Čech?

Dobře, ukazovala jsem jim ho na fotce a moc se jim líbil. I když vlastně jediné, co je zajímalo, bylo, jestli vydělává hodně peněz. No, byl tou dobou student, ale namluvila jsem jim, že ano, aby mi nehledali nějakého ženicha ve Vietnamu. Já osobně bych s Vietnamcem být nemohla, ta mentalita je úplně jiná, vidím to u svého tatínka.

Bydlet budeme s babičkou

Jak se partner přizpůsobil? Má rád vietnamskou kuchyni, zvyky, tradice?

S humorem někdy říkám, že je Martin větší Vietnamec než já. Vietnamskou kuchyni úplně zbožňuje, ví o Vietnamu spoustu věcí, a to tam ani nebyl. Naprosto s vietnamskými zvyky splynul a vždy, když jsme někde na vietnamské oslavě, úplně tam zapadne. Už se těším, až jednou Vietnam navštíví, všichni si ho zamilují.

Jak partner vzal to, že bude bydlet s vaší babičkou?

Úplně automaticky, má ji moc rád a jelikož byl zvyklý vyrůstat se svými prarodiči v dvougeneračním domě jako já, strašně to uvítal. Věříme v to, že nejdřív se oni starali o nás a teď se my postaráme o ně. Lidé by neměli stárnout sami, snad tohle uvidí naše děti a osvojí si to.

Co byste vzkázala budoucím maminkám?

Asi aby na sebe byly všechny maminky milé a vzájemně se respektovaly.

Související články

Další články