Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 MS ve fotbale 2022

Monika Binias s kolouškem Petrem slaví rok od svatby: Promluvila o miminku i o tom, jak to mají v posteli

Monika Binias s Petrem Binias slaví rok od svatby: Promluvila o miminku
Zdroj: Se souhlasem M. Binias / Markéta Kuča / koláž eXtra.cz
+ Dalších 5 fotografií
rozhovor

Je to přesně rok od svatby Moniky Binias (49) a jejího manžela, hokejového trenéra Petra Biniase (24) a láska jim stále jenom kvete. V rozhovoru pro redakci eXtra.cz při této příležitosti Monika prozradila, jak rok s manželem prožila, kvůli čemu se občas hádají, co je na vztahu s mladším mužem ve srovnání s mužem ve středním věku lepší, také promluvila dojemně o miminku i plánech do dalších let. 

Monika Binias zažívá se svým manželem Petrem Biniasem ty nejhezčí chvíle v životě. Dnes oslavují výročí své veselky, která se konala přesně před rokem. "Budeme mít po dovolené, nejspíš si zajdeme na dobré jídlo," uvedla hned na úvod rozhovoru Monika pro eXtra.cz.

Jak byste rok manželství s Petrem shrnula? Zažíváte ve vztahu již stereotyp?

Máme na sobě závislost. Ten rok byl skvělý, připadá mi, že si s každým dnem rozumíme čím dál víc. Bohužel bylo Česko skrz koronavirus zavřené, a tak jsme nemohli navštěvovat příbuzné tak, jak jsme chtěli.

Stereotyp rozhodně nezažíváme. Mnoho lidí se bere po svatbě již za takovou samozřejmost a zleniví, což u nás není. Ani přes koronavirus jsme mezi sebou neměli žádnou krizi, naopak si myslím, že náš vztah pandemie o něco prohloubila. Jsme milovníci hor, a tak jsme v rámci možností podnikali různé výlety a podobně.

Co na Petrovi obdivujete?

Obdivuji jeho cílevědomost a také je neskutečně hřejivý pocit, když vím, že se o něj můžu kdykoliv opřít. Miluji na něm i jeho anglický humor a to, že je velký srdcař, který neřeší názory okolí a řídí se skutečně svou duší.

Kvůli čemu se dokážete pohádat?

Je pouze jedna věc, kdy se dokážeme chytnout. Petr je časově velmi vytížený, s čímž také souvisí, že má v hlavě mnoho myšlenek a dělá tři věci naráz, pokládá různé věci na naprosto nesmyslná místa, nejčastější je problém s klíči. Na jednu stranu je to vtipné, ale když pak někam potřebujeme odjet a nemáme klíče, tak je oheň na střeše.

Petr je také stejně tvrdohlavý jako já, na což jsme si časem již zvykli, ale na začátku našeho vztahu jsme se právě kvůli této vlastnosti dokázali i dost pohádat. Nemůžu říct, že ustupuje on nebo já, spíš to máme tak na střídačku.

Jste podruhé vdaná, kdybyste mohla srovnat vztah s mladším mužem a mužem ve středním věku, jaké ve vztahu vidíte klady, ale zároveň i zápory?

Musím říct, že plno žen říká, že mladšího partnera NE! Když pak ale vytáhnu ty argumenty, tak ten názor často změní. Muži středního a vyššího věku jsou většinou již zlomení a zklamaní životem. Často jim do toho života chybí zapojení srdce, čímž ten život ztrácí ten žár. U starších mužů se také často projevuje přechytřelost až arogance, kterou nemůžu vystát.

U sexu si myslím, že je zbytečné nějaké srovnávání. Chlap ve čtyřiceti zkrátka nikdy nemůže stačit mladšímu muži. Mladí muži se chtějí učit novým věcem, kdežto staršímu muži se už do ničeho často nechce a chovají se jako macho, zejména muži z Česka.

Já mám v sobě spoustu energie, až je ze mě manžel někdy unavený. Ale pokud bych měla říct i nějaký zápor, tak třeba můj Petr často vymýšlí věci, které se téměř vždy realizují. Třeba skok padákem, koupání se se žraloky, koupě motorky nebo karavanu, což jsou pro mě takové blbiny a je tam na mě až moc adrenalinu, do kterého se mi tolik nechce.

Pracujete s manželem na miminku?

V Česku jsem podstoupila vyšetření, která mi potvrdila, že jsem zdravá a vše je v pořádku, tak to necháváme na přírodě. O miminko se ale snažíme skoro rok. Párkrát jsem již měla takový splín, se kterým jsem se Petrovi svěřila, ten mi odvětil, že se o miminko snaží plno lidí, zejména pak těch mladších. Téma miminka jsem s Petrem samozřejmě rozebírala i před svatbou, řekla jsem mu, že nevím, zda mu budu schopná dítě dát, načež mi odpověděl, že to nejvíc pro něj je, že jsem mu dala sebe a své srdce, což mě velmi dojalo. Takže uvidíme, co nám život přinese, nestresujeme se nad tím.

Jaké máte plány do budoucna? Chtěli byste se vrátit do Česka?

Petr plánuje víc než já. Zatím chceme zůstat v Německu, a to možná i napořád. Manželovi se tady pracovně velmi daří, jsou tady navíc zcela jiné finanční podmínky než v Česku, je to skutečně nesrovnatelné. Samozřejmě jsme si vědomi, že jsme z Česka a máme tam rodinu. V Německu se žije mnohem snáz, velmi se nám tady líbí ta anonymita a vřelost lidí. Nikdo nehodnotí, jak se kdo obléká, jak žije, jestli člověk chodí s mladším, starším nebo má za partnera člověka jiné národnosti či barvy pleti, je to každému jedno. Také bychom si chtěli postavit dům.

Otevřený rozhovor s Anetou Vignerovou o návratu ke Kolečkovi: Je to na dobré cestě, třetí šanci ale nedostane, tvrdí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy