Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Monika Babišová v Dubaji: Dovolená premiérovy ženy rozdělila Česko. Lidé zuří, ale...

Monika Babišová v Dubaji.
Zdroj: Archiv Monika Babišová
+ Další fotografie
diskuze
Českou republikou se začalo šířit video, na kterém si Monika Babišová (46), manželka premiéra Andreje Babiše, dopřává s dcerou Vivien (20) relax v restauraci, která se nachází ve slunné Dubaji, což vzhledem k současné koronavirové situaci nedá některým lidem spát a Česko rozdělilo na dva tábory. Jedni se do Babišových zákeřně pustili, jiní v tom nevidí problém.

Internetem koluje video, které rozdělilo český národ na dva tábory. Manželka premiéra Andrea Babiše (66), Monika Babišová (46) totiž vyrazila s dcerou Vivien do Spojených arabských emirátů, kde si užívají slunného počasí. Na tuhle skutečnost upozornil na svém Twitteru novinář Jaroslav Kmenta, který veřejně požádal premiéra Babiše o vyjádření, společně s připojeným videem, které bylo pořízeno v pondělí 1. února v Dubaji v restauraci Social House.

Měla by Monika "držet basu" s manželem Babišem?

Zveřejněním videa rozdělil národ na dva tábory. Lidem na jedné straně připadá absurdní, že manželka premiéra Babiše, který lidem nařizuje dodržovat přísná vládní nařízení, včetně toho, aby opouštěli své domovy pouze v opravdu nezbytných případech, se sluní a užívá si v Dubaji.

Jiní za jejím odletem do teplých krajin nevidí nic špatného, protože je Dubaj občanům Česka přístupná, žádné pravidla Monika s dcerou neporušily, a tak té situace, stejně jako mnoho dalších, využily.

"Jako cože? Cestovat teď máme nařízeno pouze v nezbytných případech, jako třeba za prací. Monika pracuje z Dubaje, jo?" napsala jedna z komentujících. Na stejném břehu ale nestojí mnoho dalších a Moniku brání.

"Je fakt, že jako manželka premiéra by měla ‚držet basu‘ a podpořit vládní doporučení a dělat něco užitečného. Ale jinak neporušila nic - cestování ven ze země není zakázané, cestovatelé se jen musí řídit předpisy dané země. A momentálně se cestovat do určitých zemí dá téměř bez problémů a situace tam je velmi odlišná od té naší (alespoň z pohledu nařízení). Jestli je to u pí. Babišové ale morálně správně, je věc jiná."

Elizabeth Kopecká klofla slavného herce: Vnadná zpěvačka prozradila detaily seznámení

Související články

Další články

Nejnovější kauzy