Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy MS v hokeji 2019 Ewa Farna Horoskop Pražské peklo očima vozíčkáře

Nejnovější kauzy

Monika Babišová a Bára Nesvadbová vrací radost a pohyb dětem po obrně

Návštěva neurorehabilitační kliniky AXON se neobešla bez emocí.
+ Další 3 fotografie
Jsou malé, chtějí si hrát a dovádět se svými vrstevníky, ale bojují se zdravotními následky, které na nich zanechala mozková obrna. Řeč je o dětských klientech Neurorehabilitační kliniky AXON, nad kterou drží záštitu Monika Babišová a Bára Nesvadbová.

Redaktoři eXtra.cz se vypravili do neurorehabilitační kliniky AXON, abychom se podívali, jak se tu s následky obrny (dětská mozková obrna, cévní mozková příhoda) vypořádávají malé děti. Speciálně vyškolení terapeuti je vrací do života tím, že jim zpět vrací hybnost. Rozhodující je individuální přístup ke klientům.

Léčba pohybového aparátu je finančně velmi náročná. Proto záštitu nad klinikou AXON převzala spisovatelka Bára Nesvadbová a také partnerka Andreje Babiše paní Monika (42).

Obě ženy si k malým klientům vytvořily silné citové pouto, takže žádná návštěva se neobejde bez emocí. Bára i Monika ví, že mají moc pomáhat, proto neváhaly a do projektu se zapojily.

V první části léčby dostávají děti audiovizuální vjemy, aby začala reagovat jejich nervová soustava. V té další fázi jsou děti ve speciálních houpacích lůžkách, kde mají různé hračky a speciální potřeby, aby se jim zlepšovala hybnost a práce končetin.

Více o projektu najdete na neuroaxon.cz.

Mohlo by vás zajímat

Další články