Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Monika a Klárka byly určitě zavražděny elektřinou, říká znalec v kauze Kramný

Monika a Klárka byly určitě zavražděny elektřinou, říká znalec v kauze Kramný
Zdroj: Archiv Spolku Šalamoun
+ Další 4 fotografie
vražda v egyptě
Soudní znalec Igor Dvořáček, který v současnosti čelí mnoha útokům kvůli svým kontroverzním posudkům v kauze Petra Kramného prohlašuje, že si je téměř jist, že posudky jsou správné a Monika i Klárka skutečně zemřely po zásahu elektrickým proudem. Dvořáček to řekl v rozhovoru pro iDnes.cz.

Igor Dvořáček se v rozhovoru opřel hlavně do spolku Šalamoun, který bojuje proti justičním omylům a dlouhodobě se v procesu s Petrem Kramným angažuje: "Pochybnosti vyvolávají laici, kteří nemají dost informací. Místopředseda spolku Šalamoun Václav Peričevič říká médiím nesmysly. Můj advokát již v té souvislosti podal žalobu."

Jedním dechem dodává, že za posudky, které vypracovávali jeho kolegové je schopen se postavit. "Jejich znalecký posudek jsem viděl a souhlasím se závěry, že šlo o náhlé úmrtí po zásahu elektrickým proudem," říká Dvořáček.

Zároveň absolutně odmítá připustit možnost otravy, kterou se Petr Kramný hájí od samého počátku případu. "Nic takového nezjistili toxikologové v Egyptě, moji kolegové a ani já jsem v dokumentaci nenašel nic, co by tuto verzi potvrdilo. Nikdo z rodiny nebyl tak vyhladovělý ani dehydrovaný, aby to odpovídalo tvrzení o úporném zvracení či průjmu. Všichni měli v těle zbytky natrávené potravy a při výplachu žaludku v Egyptě získali egyptští lékaři od Kramného plnou misku, což je v rozporu s jeho tvrzením, že se napil a vše vyzvracel," říká ke Kramného verzi.

Dvořáček také podotýká, že posmrtné skvrny na tělech Moniky i Klárky Kramných jasně ukazují, že s nimi Petr manipuloval po jejich smrti, i když tvrdí pravý opak. "Nebudu zacházet do detailů, uvedu jen jeden nepominutelný důkaz - otlačená,, a tím pádem zcela vybledlá špička nosu. Žena musela několik hodin ležet obličejem na tvrdé podložce, zřejmě na podlaze v koupelně. Až později obě těla někdo, vzhledem ke všem okolnostem Petr Kramný, přesunul na postele," říká pro iDnes.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy