Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Monicu Lewinsky (48) byste nepoznali: Aféra s Clintonem ji zjevně nakopla

Monica Lewinsky: Takhle vypadá nejnenáviděnější žena USA dnes
Zdroj: Profimedia
+ Další 4 fotografie
Skandál

Monicu Lewinsky (48), která se nechvalně proslavila svou milostnou aférou s tehdejším prezidentem USA Billem Clintonem (75), by dnes poznal jen málokdo. Připomeňte si skandál známý po celém světě jako Monicagate.

Monica Lewinsky: Billa jsem milovala

Jméno Monica Lewinsky bude navždy spjato s americkou historií kvůli románku, který prožila s tehdejším prezidentem Spojených států amerických, o 27 let starším Billem Clintonem. Poté, co aféra praskla, se Monica musela omluvit jak prezidentovi, tak jeho rodině i celé Americe. Přezdívalo se jí nejnenáviděnější žena Ameriky.

Její kariéra i pověst byly napadrť. Po svém nechvalném "proslavení" pro ni bylo velmi obtížné najít nějakou práci. Všude na ni hleděli jako na rozvracečku rodiny. Dnes byste Monicu poznali jen těžko, tvář se změnila, její jméno ale bezpečně zná každý Američan.

Bill Clinton v ní viděl snadný cíl

"Věnoval mi hodně pozornosti. Stáli jsme někde a on mě držel za ruku déle, než by se slušelo," vylíčila Monica zpětně období, kdy se "tahala" s prezidentem. "Teď se sama sobě směju, protože jsem se do něj skutečně začala zamilovávat," přiznala pro ABC News. Chtěla, aby si jí pan prezident všiml a věnoval jí pozornost. Ten v ní prý ale viděl spíš snadný, mladý a naivní cíl.

Monica čelila ze strany veřejnosti šikaně a svěřila se, že dokonce přemýšlela i nad sebevraždou. Billa prý milovala, on ji ale bez váhání zapřel. "S tou ženou jsem neměl žádný sexuální vztah," tvrdil na kamery. Bill Clinton se i po letech sám vyjádřil, že Monice žádnou omluvu nedluží, za své chování se prý omluvil v minulosti hromadně celému národu. Jasno má i Billova manželka Hillary Clinton (73). Na otázku, zda v devadesátých letech zneužil při svádění Monicy svého postavení, řekla neúspěšná kandidátka na prezidentku jasné: "Ne."

Související články

Další články